PL EN DE FR RU

Oficjalna wizyta w Ambasadzie Brazylii

Dodano 22 sierpień 2013

Na zaproszenie Ambasadora Brazylii w RP Jorge Geraldo Kadri, 14 sierpnia 2013 roku Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw odbył oficjalną wizytę w Ambasadzie Brazylii w Warszawie.

Ambasador Brazylii w RP Jorge Geraldo Kadri i Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw rozmawiali o przyszłej współpracy Polski i Brazylii. Obaj zgodnie mówili, że Brazylia jest w Ameryce Łacińskiej najważniejszym partnerem naszego kraju.

Celem spotkania było omówienie współpracy klastrów i tworzenie współpracy między uczelniami i klastrami w regionie, a także omówienie obecnego kształtu relacji polsko-brazylijskich, dyskusja na temat szans i ograniczeń dla intensyfikacji współpracy gospodarczej przedsiębiorstw z obu państw oraz możliwości dla inwestycji zagranicznych w Polsce.

Bogdan Węgrzynek i Jorge Geraldo Kadri podzielali pogląd, że jedną z zachęt dla inwestorów zagranicznych są funkcjonujące w naszym kraju klastry gospodarcze i specjalne strefy ekonomiczne. Ambasador zgodził się, że klastry będą bardzo istotne w przyszłej współpracy polsko-brazylijskiej. Ważne jest także stworzenie pozytywnych bezpośrednich relacji firm polskich z firmami z Brazylii.

Producenci brazylijscy wyrażają duże zainteresowanie nawiązaniem współpracy z polskimi firmami. Możliwe jest w przyszłości ulokowanie produkcji w Polsce w dziedzinach takich jak produkcja aparatury medycznej, branża IT czy przetwórstwo spożywcze.

Wymiar gospodarczy zajmuje najważniejsze miejsce w relacjach Polski i Brazylii. Na atrakcyjność gospodarki brazylijskiej wpływa przede wszystkim jej dynamiczny wzrost, szeroki program rozwoju i aktywna działalność inwestycyjna poza granicami kraju.

Przedstawicielami Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw uczestniczącymi w oficjalnej wizycie w Ambasadzie Brazylii byli oprócz Prezesa Bogdana Węgrzynka, Grzegorz Małecki, Prezes MG Holding i Ilona Tobjasz, Prezes MCKiSS. Spotkanie z pewnością wpłynie na przyszłą współpracę obu krajów. Ambasador wyraził wdzięczność za wizytę, która posłużyła się wzmożeniu zainteresowania pogłębianiem współpracy gospodarczej Polski i Brazylii.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP