PL EN DE FR RU

Forum Ochrony Środowiska w Warszawie

Dodano 18 stycznia 2015

19 stycznia 2015 r. o godzinie 10.00 w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie, ul. Grzybowska 24, odbędzie się Forum Ochrony Środowiska.

Celem konferencji Forum Ochrony Środowiska podsumowanie osiągnięć ostatnich 25 lat oraz próba rozważenia dalszych, koniecznych do podjęcia działań. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące gospodarczej roli Polski w Unii Europejskiej w 2020 roku i wskazać najważniejsze środowiskowe wyzwania dla Polski.

Forum będzie doskonałym miejscem do podjęcia dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie zagadnień związanych z szeroko pojmowaną ekologią. Przedstawiciele samorządów, świata nauki, przedsiębiorcy, media oraz organizacje pozarządowe związane z naturą, dokonają analizy aktualnych zagrożeń i wyzwań w zakresie gospodarki wodnej, energii odnawialnej, gospodarki surowcowo – energetycznej, zewnętrznych źródeł finansowania i inwestycji ekologicznych.

W panelu dotyczącym kierunków działań w zakresie gospodarki wodnej, jednym z prelegentów będzie Bogdan Węgrzynek, wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie i prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i będzie mówił o współpracy Klastra w obrębie Gospodarki Wodnej  Międzynarodowego Klastra FUTURA, którego jest wiceprezesem i współpracą z Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest Instytucją Otoczenia Biznesu.

Organizatorami Forum są Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” oraz Stowarzyszenie „Dialog i Rozwój”. Partnerzy merytoryczni: Senacka Komisja Środowiska, Senacka Komisja Gospodarki Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP 1, BMP, Abrys, Dziennik Gazeta Prawna, Polska the Times.

Szczegółowe informacje – tematy paneli oraz nazwiska prelegentów znajdują się w Agendzie na stronie: http://www.igwp.org.pl/zaproszenia/108-konferencja/798-program-konferencji oraz w pliku:
Agenda_Forum_Ochrony_Środowiska FINAL

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP