PL EN DE FR RU

Inauguracja studiów ”Menadżer klastra – Executive MBA”

Dodano 28 listopada 2014

W sobotę 22 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej  odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych na kierunku „Menadżer klastra – Executive MBA” w ramach Europejskiej Akademii Klasteringu.

W uroczystej inauguracji studiów Menedżer Klastra Executive MBA uczestniczyli m.in.: Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Bogdan Węgrzynek, prezes zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, poseł na Sejm RP Bartłomiej Bodio, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej, Tomasz Leśniak, Pełnomocnik Zarządu OKIP, dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.

Studia „Menadżer klastra – Executive MBA” mają na celu profesjonalne przygotowanie menedżerów do zarządzania partnerstwami biznesowymi różnego typu, a przede wszystkim klastrami i sieciami współpracy. Studia przygotowują menedżerów klastrów do stałego i aktywnego udziału w procesie innowacyjnym, motywowania oraz podejmowania działania, które umożliwiają członkom procesu generowanie nowych pomysłów i przekształcanie ich w końcowe produkty. Po ukończeniu studiów menadżerowie gotowi są do rzeczowej analizy i selekcji najlepszych pomysłów członków organizacji, które zostaną następnie skonfrontowane z możliwościami rynku i ocenionego wcześniej pola innowacji.

Atutami kierunku jest rozbudowany program studiów, poszerzony o gry decyzyjne, umożliwiające przećwiczenie w praktyce nabytej wiedzy i umiejętności, zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi (zajęcia warsztatowo-treningowe, gry symulacyjne), partnerstwo z instytucjami kluczowymi dla konkretnych modułów programowych oraz interdyscyplinarność, wyrażająca się w połączeniu wiedzy z różnych zakresów w jednym programie dydaktycznym.

Wykładowcami kierunku są m.in. prof. nadzw. dr hab. Michał Jasieński, absolwent Harvard University (PhD) i Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca z zakresu zarządzania innowacjami, zachowań organizacyjnych, teorii przywództwa oraz metod kreatywności i krytycznego myślenia z WSB-NLU w Nowym Sączu; dr Przemysław Malinowski, Dziekan Prawa Uniwersytetu Opolskiego.

Partnerem kierunku „Menadżer klastra – Executive MBA” jest współtwórca Europejskiej Akademii Klasteringu – Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Przy okazji inauguracji mówiono o organizowanych przez partnerów EUAK wydarzeniu.  Cluster World Congress odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 25-26  marcu 2015 r. Wezmą w nim udział najwybitniejsi eksperci w dziedzinie klasteringu z całego świata.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP