PL EN DE FR RU

Konferencja prasowa przed Cluster World Congress

Dodano 18 marca 2015

16 marca 2015 roku o godz. 11.00 w Sali Kongresowej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja prasowa organizatorów I Światowego Kongresu Klastrów – Cluster World Congress.

W konferencji prasowej udział wzięli: Zbigniew Podraza, prezydent miasta Dąbrowa Górnicza, Bogdan Węgrzynek, prezydent zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i prezes Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wojciech Duda z Komitetu Rozwoju Zagłębia.

Organizatorzy Cluster World Congress w otoczeniu kamer, reflektorów i rzeszy skupionych widzów mówili o promocji idei klasteringu, którą niesie za sobą zbliżający się kongres. Tematem przewodnim było przedstawienie celów i założeń Światowego Kongresu Klastrów, który odbędzie się 24-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej, a więc już za kilka dni.

Konferencja prasowa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Organizatorzy kongresu podzielili się z licznie przybyłymi dziennikarzami swoimi refleksjami i planami odnośnie zbliżającego się wielkiego wydarzenia jakim jest Cluster World Congress. Wszyscy zgromadzeni w wystawnej sali kongresowej Pałacu Kultury Zagłębia wspólnie potwierdzili, że jest to niewątpliwie ogromna szansa nie tylko dla miasta Dąbrowy i całego Zagłębia, aby świat zobaczył jak atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi ono dysponuje, co szczególnie zaznaczali Zdzisław Podraza oraz Wojciech Duda, ale także wielka promocja naszego kraju. Podczas kongresu zaprezentują się bowiem klastry z całej Polski. Bogdan Węgrzynek podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia za okazanie wyjątkowego profesjonalizmu w swych działaniach. Zdzisława Dacko-Pikiewicz wyraziła radość, że jej uczelnia może również tak aktywnie uczestniczyć w organizacji tego wielkiego eventu.

Pałac Kultury Zagłębia podczas wszystkich dni Światowego Kongresu Klastrów będzie gościć w swych murach przedstawicieli 370 klastrów ze wszystkich kontynentów, 167 ekspertów z 83 krajów, przedstawicieli rządu, instytucji naukowych i rozwojowych oraz biznesu. Nie sposób wymienić nazwisk wszystkich ważnych i znanych osób ze świata polityki, biznesu i nauki, które potwierdziły swój udział w kongresie.

Po konferencji prasowej organizatorzy udzielali telewizji TVP i innym mediom indywidualnych wywiadów na temat klastrów. Wyrażali oni bardzo racjonalne i przyszłościowe myśli, wskazując, że tylko sieciowe rozwiązania firm i instytucji naukowych są w stanie ożywić polską koniunkturę gospodarczą. Klastry to mnóstwo szans i możliwości, a kongres ma pozwolić przedsiębiorcom w poszerzeniu perspektyw i naświetlenie dostępnych atutów współpracy.

Międzynarodowa formuła Kongresu zakłada prezentację działalności polskich i światowych klastrów. Cluster World Congress ma na celu stworzenie platformy komunikacyjnej dla polskich i zagranicznych klastrów oraz internalizację klastrów, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości łączenia ich potencjałów. Ma to wpłynąć na usprawnienie gospodarki lokalnej, krajowej i globalnej.

Podczas Kongresu zostanie zgłębiona polska i zagraniczna polityka klastrowa oraz aktualne tematy gospodarcze. Program Cluster World Congress obejmuje kilka sesji plenarnych, kilkadziesiąt równoległych paneli tematycznych, kilka warsztatów z zarządzania klastrami, spotkania B2B, wizyty studyjne i imprezy towarzyszące. Agenda wydarzenia bogata jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego.

Organizatorami I Światowego Kongresu Klastrów – Cluster World Congress są Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Komitet Rozwoju Zagłębia, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Humaneo.

Strona internetowa wydarzenia: www.clusterworldcongress.com

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP