PL EN DE FR RU

Konferencja „Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci”

Dodano 21 stycznia 2014

W dniu 6 lutego 2014 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk, odbędzie się konferencja „Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci – innowacyjne metody, modele terapii i wsparcia”.

Rozwój cywilizacyjny przyczynił się do polepszenia warunków życia ludzi, jak również przyniósł ogromny postęp w nauce oraz technice, ale jednocześnie stał się przyczyną pojawienia wielu niespotykanych wcześniej chorób cywilizacyjnych. Chorób, które dotykają już nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież.

Myślą przewodnią konferencji jest edukacja we wdrażaniu innowacyjnych metod i modeli terapii oraz wsparcia osób z obszaru zdrowia, sportu i nauczania.

Celem Konferencji jest:

• Promocja innowacyjnych metod zdobywania wiedzy wśród lekarzy, rodziców, nauczycieli WF, nauczycieli nauczania początkowego, trenerów i opiekunów dzieci i młodzieży, klastrów oraz doktorantów.
• Stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy środowiskiem edukacji, sportu i zdrowia.
• Wypracowanie propozycji innowacyjnych działań z dziedziny zdrowia, sportu, edukacji do realizacji w województwie pomorskim.
• Apel do lekarzy, rodziców, nauczycieli WF, nauczycieli nauczania początkowego, trenerów, opiekunów dzieci i młodzieży, klastrów i doktorantów by zjednoczyli swoje siły i kompetencje w działaniu na rzecz propagowania idei aktywnego życia wśród dzieci z astmą, alergią i otyłością.

Konferencja zgromadzi ekspertów z dziedziny zdrowia, sportu, edukacji oraz przedsiębiorców i doktorantów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami, m.in.:

• Bolesław Samoliński – prof. nadzw. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; specjalista: alergologii, otorynolaryngologii, zdrowia publicznego
• Barbara Kamińska – prof. nadzw. GUMed, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki w dziedzinie Pediatrii
• Tomasz Frołowicz – prof. Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
• Marita Koszarek – międzynarodowy ekspert w dziedzinie klastrów. Doktorantka na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
• Teresa Małaczyńska – dr n. med. pediatra, alergolog, specjalista chorób płuc. Ordynator Oddziału Alergologii i Chorób Płuc Szpitala Dziecięcego Polanki
• Radosław Gawlik –dr hab. med, Katedra i Klinika Chorob Wewnętrznych, Alergologii, Immunologii Klinicznej SUM w Katowicach, organizator w woj. śląskim akcji „Dziecko z alergią i astmą w szkole”.
• Michał Brzeziński – dr n. med. asystent w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Koordynator Programu „6-10-14 dla Zdrowia”.

Moderatorem wydarzenia jest Monika Reszko.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.INNOpomorze.pl do dnia 4 lutego 2014 r. Prosimy o dopisanie w formularzu w „informacji dodatkowej” numeru panelu, w którym chcą Państwo uczestniczyć!

Więcej informacji na stronie www.INNOpomorze.pl oraz www.sportnazdrowie.org

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP