PL EN DE FR RU

Krakowianin wynalazł światowe rozwiązanie dla niedosłyszących!

Dodano 25 stycznia 2014

Polscy naukowcy są autorami przełomowego wynalazku, pierwszego na świecie narzędzia z cyfrowym systemem dla osób borykających się z niedosłyszeniem.

Od zeszłego roku organizowany jest specjalny projekt oparty na światowym rozwiązaniu dla osób z wadą słuchu, którego wynikiem jest tworzenie z inicjatywy Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw klastra innowacyjnych rozwiązań w IT.

Vector Group, będąca jedynym i wyłącznym dystrybutorem najwyższej jakości systemów wspomagania słyszenia na terenie Polski, w chwili obecnej we współpracy z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw wprowadza na rynek pierwszy na świecie, cyfrowy system transmisji ze wzmacniaczem pętli indukcyjnej i procesorem dźwięku. To innowacyjne urządzenie jest w ostatniej fazie konstrukcji i już niedługo zostanie wprowadzone do sprzedaży. Zawiązany przez OKIP klaster ma pomóc finansowo w realizacji projektu, który będzie unikalnym na skalę światową rozwiązaniem dla osób niedosłyszących. Rozwiązanie zostało wymyślone przez polskiego inżyniera z Krakowa Tomasza Tarabańskiego.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw wspólnie z Vector Group omawiają szczegóły dotyczące budowanego przez OKIP klastra i realizacji w jego ramach projektu bazującego na wynalazku Krakowianina.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP