PL EN DE FR RU

Spotkanie z Prezydentem Miasta Zawiercia

Dodano 4 maja 2014

3 maja 2014 roku w Zawierciu odbyły się obchody 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. Oprócz głównych uroczystości na Placu im. Teodora Stosik, w Zawierciu odbyło się także spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw z prezydentem miasta Ryszardem Mach i gośćmi z Włoch i Słowacji.

W rozmowach wzięli udział Prezydent Zarządu Głównego Klastra OKIP Bogdan Węgrzynek oraz Pełnomocnicy Zarządu Tomasz Leśniak i Jarosław Płoszek.

Obok prezydenta Ryszarda Macha uczestnikami uroczystości i spotkania były delegacja z Włoch z miasta Ponte Lambro na czele z burmistrzem Andrea Cataneo oraz delegacja ze Słowacji. Na głównym placu miasta zgromadzili się także przedstawiciele wojewódzkiego i powiatowego samorządu, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji społeczno-politycznych oraz mieszkańcy Zawiercia.

Spotkanie z zarządem Klastra OKIP, które odbyło się w ramach obchodzonej w Zawierciu 10-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, było okazją do rozmów o współpracy. Bogdan Węgrzynek i pozostali przedstawiciele Klastra OKIP mówili o korzyściach z członkowstwa w Ogólnopolskim Klastrze Innowacyjnych Przedsiębiorstw. OKIP jest organizacją parasolową dla klastrów działających na terenie całego kraju i w wielu branżach, która zajmuje się sieciowaniem firm oraz pomaga realizować małe, ale i wielkie projekty. Nowa perspektywa 2014-2020 kładzie nacisk na współpracę biznesu i nauki i to na nią przeznacza wsparcie. Członkowstwo w Ogólnopolskim Klastrze Innowacyjnych Przedsiębiorstw daje firmom nieocenione możliwości, do których należy współpraca z firmami, organizacjami, ośrodkami naukowymi, badawczymi oraz pozyskiwanie środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektów opierających się właśnie na takiej współpracy. Przynależność do OKIP daje szanse na identyfikację nowych kierunków i partnerów w biznesie, a następnie na rozwój i podniesienie innowacyjności. Dzięki wsparciu public relations oraz obsłudze przez profesjonalne zespoły wsparcia OKIP, firmy należące do Klastra od samego początku członkostwa mają okazję do uczestniczenia w działaniach zmierzających do rozwoju przedsiębiorstwa.

Podczas spotkania oprócz organizacji parasolowej OKIP, przedstawiono także klastry Polish Wood Cluster, Poliski Innowacyjny Klaster Medyczny PIKMED i Klaster Południe oraz możliwości i korzyści ze współpracy z nimi.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP