PL EN DE FR RU

OKIP i przedsiębiorczość na XXIV Forum Ekonomicznym

Dodano 10 września 2014

W dniach 1-4 września 2014 roku w Krynicy-Zdroju odbyło się XXIV Forum Ekonomiczne, najważniejsze wydarzenie gospodarczo-ekonomiczne w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, spotkanie najwyższego szczebla polityków, przedsiębiorców, ekonomistów i ekspertów.  W panelu dotyczącym przedsiębiorczości swoją prezentację miał Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Obecnie prowadzone są intensywne prace nad wykorzystaniem wszystkich potencjałów wszystkich jego klastrów. Klaster znany jest ponadto z pomocy małymi i średnim przedsiębiorstwom. Panel, w którym swoje wystąpienie miał OKIP cieszył się dużym zainteresowaniem i wpłynął na sukces krynickiego Forum.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest organizacją parasolową dla klastrów, funkcjonującą w celu tworzenia innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Prowadzona przez Bogdana Węgrzynka organizacja posiada w swojej radzie i zespole wybitnych ekspertów, którzy wspomagają zarządzanie podmiotami budującymi strategie i działania w różnych regionach Polski i różnych sektorach gospodarki.

Potencjały zrzeszonych w OKIP klastrów są ogromne, a prowadzone obecnie prace służą ich jak najlepszemu wykorzystaniu. Klastry lub inicjatywy klastrowe, które sukcesywnie rozwijają się pod parasolem OKIPu to: Polski Innowacyjny Klaster Medyczny PIKMED, Polski Klaster Weterynaryjny, Klaster Południe, Omniaklaster, Motocluster, Klaster Ecoinnobud, Geohomstil, Klaster Kultura, Klaster Obronny, Klaster Modowy, Klaster Energetyczny, Mazowiecki Klaster Budowlany, Klaster Logistyczny, Podhalański Klaster Turystyczny, Klaster Rowerowy, Klaster Owczarski, Mazowiecki Klaster Efektywności Energetycznej, Klaster Mleczarski, Klaster Sportowy, Gdański Klaster Sportowy, Mazowiecki Klaster Sportowy.

Klaster OKIP tworzy lub współtworzy liczne projekty wpływające na rozwój klastrów w Polsce. W OKIP została powołana Europejska Akademia Klasteringu, w której już od października br. prowadzone będą studia podyplomowe „Manager klastra”. W ramach EUAK oprócz studiów, szkoleń, warsztatów ma być realizowany w przyszłym roku także projekt wymiany managerów europejskich klastrów.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw współorganizuje w dniach 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress. Jest to pierwszy raz kiedy na świecie odbywać będzie się tak duże i tematycznie nastawione na klastry wydarzenie branżowe, w którym udział wezmą przedstawiciele rządu, Unii Europejskiej, eksperci oraz szefowie najważniejszych europejskich organizacji wspierających klastry.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP