PL EN DE FR RU

Oświadczenie

Dodano 6 czerwca 2019

Oświadczenie

Dotyczy: Fałszywych oskarżeń, które zostały zgłoszone do prokuratury.

W związku z tym, iż Pani Małgorzata Liga utworzyła i administruje na portalu społecznościowym Facebook grupę „Oszukani przez Bogdan Węgrzynek, Angelika Jarosławska i Iwona Gaweł”, która oczerniła i rzuciła fałszywe oskarżenia na oddolny program POLSKA 3.0 oraz moją osobę, pragnę poinformować iż:

  1. Pani Małgorzata Liga, która jest prezesem zarządu stowarzyszenia „Moje Marzenia Spełniają Się” i firmy „INCABI” została oskarżona o wyłudzenia pożyczek od Iwony Gaweł i skazana za ten czyn prawomocnym wyrokiem sądowym.
  2. Pani Małgorzata Liga została skazana kolejnym wyrokiem, ponieważ jako prezes firmy „INCABI” prowadziła rzekomo szkolenia dla Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które w rzeczywistości nigdy się nie odbyły. Pani Małgorzata Liga kilkaset podpisów i dokumentów, które opiewały na kwotę ponad 200 000 zł. 
  3. Ponadto, grafolodzy udowodnili, iż Pani Małgorzata Liga podrabiała podpisy, m.in. Pana Bogdana Węgrzynka, kiedy sprawowała funkcję dyrektora organizacyjnego Światowego Kongresu Klastrów – Cluster World Congress w Dąbrowie Górniczej, czym naraziła spółkę Agencję Budowania Wizerunku na straty finansowe.
  4. Gdy tylko Zarząd Stowarzyszenia dowiedział się o nieuczciwości Pani Małgorzaty Liga w 2016 roku, w trybie natychmiastowym została ona usunięta ze Stowarzyszenia OKIP.

Wiem, że podczas procesu, który zgłosił Pan Bogdan Węgrzynek przesłuchano ponad 100 osób, które potwierdziły że znają Panią Małgorzatę Liga, ale nigdy nie podpisały żadnego dokumentu i nie uczestniczyły w żadnych szkoleniach organizowanych ani przez Małgorzatę Liga, ani także przez firmę INCABI.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że Pani Małgorzata Liga nigdy nie pracowała, ani także nie wykonywała żadnych działań dla programu POLSKA 3.0.

Ja osobiście nigdy nie poznałam Pani Iwony Gaweł, ani nigdy też nie współpracowałam z tą osobą, dlatego w dniu dzisiejszym zgłosiłam sprawę do prokuratury.

Angelika Jarosławska-Sapieha

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP