PL EN DE FR RU

PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata – zakończenie kariery Artura Siódmiaka

Dodano 26 listopada 2013

Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka ma przyjemność poinformować, iż w dniu 15 grudnia 2013 roku w hali ERGO ARENA odbędzie się wielka gala piłki ręcznej: „PGNiG SUPER MECZ Polska vs Reszta Świata”, uświetniająca  zakończenie kariery sportowej Króla Artura.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. W meczu Polska kontra Reszta Świata czołowi zawodnicy światowej  piłki ręcznej wraz z „Orłami Wenty” pożegnają Artura Siódmiaka, jednego z największych „fighterów” ostatniego dziesięciolecia w piłce ręcznej mężczyzn na świecie.

-„Wszystko co piękne w piłce ręcznej to zespół. Wynik na tablicy to sukces całego zespołu. Gdyby nie taki a nie inny skład, zgranie i atmosfera dawnej Reprezentacji Polski pod wodzą Bogdana i Daniela, nie byłoby takich sukcesów. Chciałbym tą imprezą podziękować kolegom z drużyny bo to były najpiękniejsze chwile w mojej karierze.” – wspomina Artur Siódmiak.

Wielkie Show przygotowywane z okazji oficjalnego pożegnania Artura Siódmiaka ma na celu podziękowanie mu za jego wielki wkład i wysiłek w sukcesy Reprezentacji Polski i drużyn, w których występował oraz za ogromne emocje dostarczone kibicom piłki ręcznej podczas jego błyskotliwej kariery. Za jego pośrednictwem sympatycy tego sportu mogli przeżywać i z dumą oglądać doniosłe sukcesy Polaków.

Główny bohater całego wydarzenia to srebrny medalista Mistrzostw Świata 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, kiedy to „Orły Wenty” sięgały szczytów. Do historii przeszła jego akcja w meczu Polski z Norwegią o wejście do półfinału MŚ w Chorwacji, która jest wyznacznikiem ambicji, walki i pasji jaką Siódmiak emanował podczas swojej sportowej kariery.

– „Zobaczymy moich przyjaciół, osoby, które wywarły wpływ na moją karierę sportową i zawodników, którzy dostarczyli niepowtarzalnych emocji na polskich i europejskich parkietach. W meczu wystąpią największe polskie gwiazdy m.in. Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, czy bracia Lijewscy. Drużynę Reprezentacji Polski poprowadzą oczywiście trenerzy Bogdan Wenta i Daniel Waszkiewicz. Naprzeciwko nich zagrają bardzo utytułowani zawodnicy zagraniczni, znani także z polskich parkietów – Uros Zorman, Ivan Cupic, Julen Aguinagalde, Marin Sego czy Ivan Nikcevic, prowadzeni przez trenerów Manolo Cadenasa i Patrika Liljestranda.” – zapowiada „Siudym”.

W pożegnaniu słynnego „Króla Artura” udział weźmie także liczne grono artystów i gwiazd polskiego sportu. Swój udział zapowiedzielii m.in. Dariusz Michalczewski, Piotr Gruszka, Robert Korzeniowski, Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Skiba, Leszek Blanik, Iwona Guzowska, Radosław Majdan, Adam Korol, Piotr Świerczewski, Mariusz Czerkawski, Grzegorz Kacała czy Michał Probierz.

Oprócz dobrej zabawy i emocji sportowych będziemy również  prowadzić  działania dobroczynne.

– „Sportowcy powinni wspierać akcje zmierzające do poprawy życia potrzebującym. Mając to na względzie powołałem do życia Fundację, która pod moim szyldem prowadzi działania w ramach wyrównywania szans różnych grup społecznych. Dziś wspieramy Fundację Żyć z POMPĄ, by za rok dzięki zakupowi sprzętu do samodzielnego egzystowania chorych dzieci, móc cieszyć się sprawnością w ramach kolejnego widowiska sportowego. Tego typu działania wpisują się w zadania Fundacji, która jest pokłosiem gdańskiego projektu JetSki Race, w którym uczestniczyłem.  Wyścigi skuterów wodnych, koncerty, pokazy sztucznych ogni czy sportowe aukcje charytatywne. Kontynuuję tę wartościową misję w ramach społecznej odpowiedzialności sportowych działań. Mam marzenie by za rok w Meczu Gwiazd, jakieś dziecko otoczone naszym oddziaływaniem wystąpiło na imprezie w ERGO ARENIE.” – powiedział znakomity kołowy „Orłów Wenty”, Artur Siódmiak.

Impreza będzie prawdziwym świętem piłki ręcznej. Rozpocznie ją derbowy mecz o mistrzostwo I ligi pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a KAR-DO Spójnią Gdynia. Następnie zobaczymy w akcji osobistości, znane głównie z mediów, które rozegrają pokazowy mecz VIP, po którym na parkiet wyjdą bohaterowie wieczoru.

Program czasowy imprezy:
15.00 – Mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej
Wybrzeże Gdańsk vs Spójnia KAR-DO Gdynia
17.00 – Mecz VIP
17.50 – Prezentacja zespołów
18.00 – Mecz Polska vs Reszta Świata

Impreza obfitować będzie w wiele imprez towarzyszących. Mecz uświetni swoim występem zespół rockowy ReV Revenge, który zagra utwór „To nie koniec”, przygotowany specjalnie na tę okazję dla bohatera wieczoru Artura Siódmiaka.

Na trybunach zasiądzie również wiele znanych osobistości ze świata sportu, rozrywki, polityki i biznesu.

Organizatorzy przygotowali moc niespodzianek i atrakcji dla kibiców, a także profesjonalną oprawę widowiska.

Zapraszamy na wydarzenie osoby w każdym wieku i całe rodziny. Obok boiska głównego przez cały czas imprezy czynne będzie PGNiG  strefa kibica, w której trwać będą zabawy ruchowe i konkursy dla dzieci pod okiem animatorów. Na stoisku PGNiG każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rzutach do bramki, wziąć udział w konkursach i wygrać zestawy kibica.

Bilety całodzienne na galę w cenie od 10 zł do 40 zł nabywać można poprzez Internet na stronie www.eventim.pl oraz w kasach ERGO ARENY w godz. 10.00 – 16.00.

Szczegółowy harmonogram sprzedaży biletów dostępny na stronach: www.eventim.pl,   www.ergoarena.pl, www.artursiodmiak.pl, www.akademiapilkirecznej.pl

Mecz transmitowany będzie na żywo na antenie Polsat Sport, a nad promocją tego ogromnego przedsięwzięcia czuwa agencja promotorska Menu Group, należąca do Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, która dbao PR i marketing Artura Siódmiaka.

Sponsorzy i partnerzy:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Miasto Gdańsk, Lotto, Kompania Piwowarska, Hotel Mera & SPA, Amber Expo, Supra, ERGO ARENA, Świat Reklamy, drukarnia VIPRO, Befit Club,  Hotel Arłamów, Exodus Group oraz  Menu Group.

Patronat medialny:

Polsat Sport, Radio Zet, Onet.pl, Przegląd Sportowy, Magazyn Prestiż, Trójmiasto.pl

Partnerzy Akademii Piłki Ręcznej Artur Siódmiak:

Interplastic, Kulik&Kurek, STBU, Brandish, Ministerstwo Sportu, PKOL, ZPRP, Drukarnia VIPRO, Świat Reklamy, Kancelaria Nowosielski Gotkowicz i Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni, Befit Club.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Kamila Loll, pełniąca funkcję kierownika biura prasowego, tel. +48 533 752 914, e-mail: biuro@akademiapilkirecznej.pl

KONFERENCJA PRASOWA ODBĘDZIE SIĘ 4 GRUDNIA 2013 ROKU O GODZ 11:00 W HOTELU MERA&SPA W SOPOCIE, UL. BITWY POD PŁOWCAMI 59.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP