PL EN DE FR RU

Powstanie klaster sportowy

Dodano 22 listopada 2013

Z inicjatywy Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw zostanie powołany innowacyjny klaster sportowy.

W realizację klastra sportowego szczególnie zaangażowany jest członek Klastra OKIP – Akademia Piłki Ręcznej i jej twórca piłkarz ręczny Artur Siódmiak, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2007 i brązowy Mistrzostw Świata 2009.

Klaster ma stać się platformą współpracy podmiotów związanych ze sportem, które poprzez efekty synergii stworzą potencjał jakiego nie mogłyby wykazywać działając samodzielnie. Integracja środowiska sportowego i współpraca z innymi podmiotami, które w określony sposób wpływają na sport, pozwoli na stworzenie kompleksowej oferty klastra.

Budowana współpraca będzie stanowić zupełnie nową jakość. Klaster ma być ukierunkowany na innowacyjność i realizować cele, które będą skupiały się na niej. Podjęte działania w celu integracji środowiska sportowego mają wspomóc ten obszar w zakresach, w których obecnie są największe problemy.

Klaster wyróżniać ma się kreatywnością. Będzie on inicjować nowe, innowacyjne rozwiązania i produkty sportowe, które przy wykorzystaniu i rozwijaniu wspólnych zasobów wiedzy i kompetencji innowacyjnych będą skutecznie tworzone.

Zbiorowość inteligencji z dziedziny sportu będzie wyprzedzać jednostkę pod każdy względem – wiedzy, siły i tempa działalności, a także skuteczności oddziaływania na rynek. Siła tworzonego klastra będzie budowana także dzięki profesjonalnie prowadzonym działaniom marketingowym i PR-owym. Nad rozwojem klastra będzie czuwać Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw wraz z Prezesem Bogdanem Węgrzynkiem, który wraz z jego agencją Menu Group ma bogate doświadczenie w marketingu sportowym.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP