PL EN DE FR RU

Specjalne spotkanie polskich klastrów

Dodano 22 grudnia 2014

19 grudnia 2014 roku w siedzibie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Żorach z udziałem Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw odbyło się świąteczne spotkanie klastrów, na którym m.in. rozmawiano o zbliżającym się Światowym Kongresie Klastrów.

Gościem specjalnym spotkania klastrów w Żorach był minister Jacek Janiszewski. W spotkaniu udział wzięli reprezentanci licznych klastrów z całej Polski.

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z koordynatorami klastrów, zaprezentowania reprezentowanych klastrów, rozpoznania obszarów możliwej współpracy, zapoznania się ze światowym obliczem klasteringu oraz uzyskania informacje o Cluster World Congress.

W spotkaniu udział wzięły następujące klastry: Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Polish Wood Cluster, Polski Innowacyjny Klaster Medyczny PIKMED, Klaster Drzewny w Lublinie, EcoInnoBud, Polski Klaster Weterynaryjny, Klaster for Africa, Polski Klaster Dla Innowacji i Środowiska, Klaster Obszar Zaawansowanych Technologii Bezpieczeństwa i Obronności, Klaster Silesian Technopolis, Śląski Klaster Logistyczny, Klaster Specjalistów btm4.pl,  Klaster Innowacji Budowlanych, Śląski Klaster Medyczny. Obecni byli również przedstawiciele wielu firm.

Po wystąpieniach otwierających spotkanie, odbyła się prezentacja I-go Światowego Kongresu Klastrów – Ist Cluster World Congress, który odbędzie się 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. W Kongresie udział wezmą  najwybitniejsi eksperci w dziedzinie klasteringu z całego świata, przedstawiciele władz państwowych oraz reprezentanci klastrów. Po omówieniu Kongresu, zaproszeni goście dokonali prezentacji sylwetek poszczególnych reprezentowanych przez siebie klastrów. Następnie odbyło się zwiedzanie realizowanej przez ARP Sp. z o.o. inwestycji – kogeneracji ORC, po której oprowadzał Prezes OKIP i ARP Bogdan Węgrzynek. Na koniec odbył się świąteczny, ciepły poczęstunek oraz podsumowanie spotkania.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw i jednocześnie zrzeszone pod jego parasolem klastry reprezentowali: prezes zarządu OKIP Bogdan Węgrzynek, wiceprezes zarządu OKIP Małgorzata Ligas, a także: Adriana Nurzyńska, Tomasz Leśniak, Anna Skarżyńska-Zientak, Jarosław Płoszek, Agata Kurowska i Zbigniew Staszel.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP