PL EN DE FR RU

Targi SyMas 2014 w Krakowie

Dodano 3 listopada 2014

W dniach 20-21 października 2014 roku w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbyły się VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas.

Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas jak co roku były połączone z cieszącymi się coraz większą popularnością Targami Utrzymania Ruchu Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających było wyjątkowo szerokie.

Lista wystawców na targach SyMas w tym roku była imponująca. Pojawiły się firmy nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Na szczególną uwagę zasługiwał także pawilon wystawców z Niemiec i Holandii. Targi zgromadzą najlepszych europejskich branżowych specjalistów z ponad 200 firm.

Do najciekawszych i cieszącym się dużym zainteresowaniem wystawców z Polski należała Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Żorach, koordynator Polish Wood Cluster wraz z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Działalność firmy to m.in. produkcja maszyn i urządzeń (m.in. suszarń do biomasy), produkcja eko-brykietu opałowego, budowa systemów brykietowania i pelletowania, budowa systemów produkcji energii cieplnej i elektrycznej w kogeneracji w układzie skojarzonym ORC, budowa systemów odpylania i filtracji oraz termiczna obróbka drewna w technologii Thermowood. Na targach obecni byli m.in. prezes Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i prezes klastra OKIP Bogdan Węgrzynek oraz wiceprezes OKIP Małgorzata Ligas.

Na długiej liście powodów, dla których warto było odwiedzić imprezę znalazły się też wydarzenia towarzyszące – konferencje, seminaria i szkolenia. Tegoroczny program był bardzo   interesujący. Czas spędzony na targach zaowocował wiedzą, nowymi doświadczeniami i cennymi kontaktami biznesowymi.

Targi SyMas przeznaczone są dla przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu: drzewnego, gospodarowania odpadami, chemicznego, spożywczego, farmaceutycznego, budowlanego, rolniczego, przetwórczego, wydobywczego, metalurgicznego, mineralnego i wielu innych. Istotą targów SyMas jest owa różnorodność, ale również branżowi specjaliści, którzy zagościli na targach.

Na targach prezentowały się m.in. urządzenia weryfikujące, filtrujące i separujące, logistyka i transport (taśmy i przenośniki), systemy ważenia i dozowania, układy porcjująco-dozujące, aparatura kontrolno-pomiarowa (detektory, czujniki, wagi), magazynowanie i przechowywanie, maszyny mielące, rozdrabniające, mieszające, maszyny osuszające, filtry, dmuchawy oraz filtry odpylające, pakowanie produktów sypkich oraz oprogramowanie. W strefie technologii prezentowane były zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz usługi dla branży (szkolenia, tworzenie dokumentacji, audyt i certyfikacja).

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP