PL EN DE FR RU

VIII Forum Energetyczne w Sopocie

Dodano 23 listopada 2013

W dniach 16-18 grudnia 2013 roku w Sopocie odbędzie się VIII Forum Energetyczne. Tematem przewodnim forum będą sprawy dotyczące rozwoju sektora energetycznego i nowe inicjatywy inwestycyjne.

Forum Energetyczne w Sopocie to największa konferencja poświęcona problemom energii w Polsce jak i w Europie Środkowej. Forum od kilku lat stanowi platformę dyskusji dla gości ze sfery polityki, sektora biznesowego i uczestników reprezentujących środowiska eksperckie. W konferencji uczestniczyć będzie około 400 gości, z Polski i z zagranicy m.in. z Europy Środkowej i pozostałych krajów Unii Europejskiej, USA i Azji Centralnej.

W Forum udział weźmie m.in. Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie.

W obecnych czasach Europa znalazła się w tzw. ,,paradoksie energetycznym”. Spowolnienie gospodarcze, wzrost efektywności energetycznej i udział w bilansie energetycznym biopaliw spowodowały, że system unijny wymaga reform. W ciągu trzech dni debat odbędzie się kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji raportów analitycznych i wykładów branżowych ekspertów.

Debaty tegorocznej konferencji zostaną przeprowadzone poprzez trzy oddzielne ścieżki tematyczne:
– Wydobycie/transport/przerób węglowodorów,
– Produkcja/dystrybucja energii elektrycznej,
– OZE/ Polityka klimatyczne/Ekologia i ochrona środowiska.

Forum otworzy sesja plenarna “Unijna polityka energetyczna: w poszukiwaniu kompromisu” z udziałem przedstawicieli rządów, koncernów energetycznych i unijnych decydentów. Podczas trzydniowej konferencji planowane jest przeprowadzenie ponad 20 paneli w tym: Europejskie, regionalne i geopolityczne konsekwencje uwolnienia rynku gazu; Co dalej z gazem łupkowym – europejska szansa czy złudzenie?; Nowe prawo energetyczne w Polsce a rozwój OZE; Integracja OZE z krajowym systemem energetycznym; Inwestycje w infrastrukturę a budowa jednolitego rynku energii w Europie; Energia jądrowa a bezpieczeństwo energetyczne.

VIII Forum Energetyczne w Sopocie jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu XXIII Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdrój, największemu forum gospodarczemu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Justyna Pachelska

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP