PL EN DE FR RU

Welconomy Forum in Torun 2015 – XXII edycja Forum Gospodarczego

Dodano 4 lutego 2015

W dniach 2-3 marca 2015 roku w Toruniu odbędzie się jednej z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce „Welconomy Forum in Torun” (XXII edycja Forum Gospodarczego). Temat przewodni tegorocznego wydarzenia to: „Integracja i Współpraca – Innowacyjność”.

„Welconomy Forum in Torun” (XXII Forum Gospodarcze) to miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy.

– „W ubiegłym roku skupiliśmy się na relacjach lokalnych i międzynarodowych z naciskiem na ich kontekst ekonomiczny. Teraz głównym bohaterem będzie innowacyjność” – mówi Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia.

W ciągu dwóch dni Forum odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych. W tym roku po raz pierwszy zorganizowane zostaną dwie sesje plenarne rozpoczynające każdy dzień wydarzenia. Sesje plenarne, poprowadzą prof. Jerzy Buzek i prof. Michał Kleiber. Prelegentami będą prezesi największych spółek w kraju. O komentarz poproszeni zostali znani politycy oraz redaktorzy naczelni największych mediów. Pierwszy dzień Forum będzie skupiać będzie się na polityce i gospodarce ogólnokrajowej i zagranicznej, zaś dzień drugi poświęcony będzie na polityce i gospodarce regionalnej.

Ważnym i interesującym panelem tegorocznej edycji Welconomy Forum in Torun będzie panel „Klastry – wyzwania współczesności”. Prelegentami będą tutaj eksperci z zakresu rozwoju klastrów i wspierania innowacyjności m.in.: Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Prezes Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie oraz Krzysztof Krystowski – Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie. W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 bardzo duże środki kierowane będą na współpracę biznesu z nauką, rozwój klastrów oraz ich internacjonalizację. W obecnej sytuacji niezwykle ważna jest dyskusja na temat klastrów i szukanie odpowiedzi na pytania w jaki sposób tworzyć innowacje i rozwijać gospodarkę za pomocą tych struktur.

Welconomy Forum in Torun daje możliwość wysłuchania dyskusji ekspertów na ważne gospodarcze tematy oraz jest szaną nawiązania nowych kontaktów. Corocznie w wydarzeniu uczestniczy około 2000 osób, a wśród nich najważniejsze osoby ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP