PL EN DE FR RU

Konferencja Śmigłowcowa

(Polski) Dodano 14 January 2016
W dniu 13 stycznia 2016 r. Zarząd Ogólnpolskiego Klastra Inowacyjnych Przedsiębiorstw uczestniczył w Warszawie w zamkniętej konferecji poświęconej tematyce helikopterów.
Reprezentantami klastrów byli Prezesa Zarządu OKIP Bogdan Węgrzynek i Członka Zarządu OKIP Angelika Jarosławska
Zarząd reprezentował swoją obecności na konferencji między innymi: Klaster Lotniczy, Klaster Obronny oraz Klaster Kosmiczny.
 Konferencja została zorganizowana przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych.

Konferencję rozpoczoł Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł Michał Jach, który przywitał uczestników Konferencji Śmigłowcowej. W krótkim przemówieniu przewodniczący Komisji Obrony Narodowej zagwarantował – jak podkreślił – merytoryczną jakość debaty. Poseł Jach dodał, że w sprawach zasadniczych, a za takie uważa rząd programy zakupów śmigłowców dla Wojska Polskiego, wymagane są jak najszersze konsultacje. Wnioski z konferencji będą zaś “precyzyjnie i szczegółowo analizowane w Ministerstwie Obrony Narodowej”.

W trakcie paneli eksperckich dyskutowano m.in. o ogólnym kształcie modernizacji i rozbudowy parku śmigłowców Sił Zbrojnych RP, jak również o zdolnościach przemysłu w tym zakresie. Pochylono się też nad perspektywami floty śmigłowcowej Marynarki Wojennej RP oraz doświadczeniami z wykorzystania śmigłowców wojskowych na Ukrainie i potencjałem Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.
IMG_7410
IMG_7407
IMG_7398
Facebook
Newsletter

Newsletter

Enter your email address into the subscription form below and stay up-to-date.

Newsletter OKIP