PL EN DE FR RU

BSR Stars Cluster-to-Cluster Conference and Matchmaking w Berlinie

Dodano 22 września 2014

W dniach 18-19 września 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki i Energetyki Niemiec w Berlinie odbyło się spotkanie europejskich klastrów – podczas organizowanej tam konferencji II BSR Stars Cluster-to-Cluster Conference and Matchmaking – w kierunku nowych horyzontów.

BSR Stars Cluster-To-Cluster Conference to dotychczas największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu w Europie. W tym roku, jak informowali organizatorzy, na wydarzenie zarejestrowało się ponad 150 klastrów z regionu Morza Bałtyckiego i z innych krajów Europy. Tegoroczny temat przewodni konferencji –”Ku nowym horyzontom” – nawiązuje do możliwości wsparcia, jakie przewidziano dla takich inicjatyw w ramach Programu Horyzont 2020.

Podczas dwóch dni konferencji nie zabrakło ciekawych prelekcji, okazji do spotkań bilateralnych i mniej oficjalnych rozmów na temat współpracy. Wydarzenie dało wgląd zarówno do systemów finansowania dedykowanych klastrom, jak i stanowiło niepowtarzalną okazję do nawiązania międzynarodowej współpracy z innymi klastrami.

W II BSR Stars Cluster-to-Cluster Conference and Matchmaking nie zabrakło obecności Polski – w wydarzeniu uczestniczył Bogdan Węgrzynek, prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i prezes Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Żorach, który jako organizator Cluster World Congress z ramienia obu instytucji, aktywnie promował i zapraszał przedstawicieli obecnych tam klastrów – do Polski, na I-wszy Światowy Kongres Klastrów, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2014 r. w Dąbrowie Górniczej. Będzie to niepowtarzalne wydarzenie klastrów z całego świata.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP