PL EN DE FR RU

Misja biznesowa do Turcji

Dodano 4 marca 2014

W dniach 5-7 marca 2014 roku Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw reprezentowany przez Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Bogdana Węgrzynka będzie uczestnikiem misji biznesowej do Stambułu razem z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który wybiera się do Turcji z oficjalną wizytą.

Jednym z punktów wyjazdu do Turcji, organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą, będzie Polsko-Tureckie Forum Biznesu w dniu 6 marca 2014 r. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele rządów obu krajów, zarządu klastra OKIP i przedsiębiorcy zainteresowani współpracą.

Dla Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest to kolejna w ostatnim czasie wizyta w tym kraju. Pracujący silnie nad nawiązaniem współpracy z klastrami z Turcji przedstawiciele OKIP, w tym jego eksperci, w dniach 27-30 listopada 2013 roku podczas wyjazdu do Imiru wzięli udział w konferencji Cluster Excellence i spotkali się z tureckim środowiskiem klastrowym, którzy bardzo licznie wzięli również udział w wydarzeniu. Na konferencji Bogdan Węgrzynek, Prezes OKIP będący również Wiceprezesem Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie wygłosił prelekcję o networkingu klastrów na przykładzie działań prowadzonych przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Zeszłoroczna misja obejmowała również spotkania sieciujące klastra OKIP i klastrów z Turcji oraz rozmowy kuluarowe, w których wymieniono się doświadczeniami i uzyskano ważne informacje od światowych ekspertów w dziedzinie klasteringu. Dzięki tym bezpośrednim wymianom zdań przedstawiciele polskiej delegacji mieli okazję wprost zetknąć się zarówno z różnego rodzaju zagadnieniami związanymi z metodologią pracy, jak i najnowszymi propozycjami innowacyjnych rozwiązań, które występują w tureckich klastrach. W połączeniu ze spotkaniami z politykami i przedstawicielami władz lokalnych, gdzie rozmawiano o możliwościach nawiązania przyszłej współpracy, wizyta OKIP była niezwykle udana, i jak wówczas ją podsumowano, powinna zaowocować w przyszłości. Potwierdzeniem tego jest to, iż Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw po raz kolejny wybiera się do Turcji, gdzie będzie kontynuował prace nad nawiązaniem międzynarodowej współpracy polskich przedsiębiorstw i klastra OKIP z klastrami tureckimi.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP