PL EN DE FR RU

OKIP gratuluje swemu ekspertowi Kpt.ż.w. Kpt.ż.ś. Pilotowi Morskiemu inż. Włodzimierzowi Grycnerowi

Dodano 6 października 2016

1 października, podczas inauguracji nowego roku akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie na Wałach Chrobrego odbyła się uroczystość z okazji 50-ciolecia pierwszych absolwentów Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie z rocznika 1966 wraz z odsłonięciem „Kamienia PSM”.

Inicjatywę zorganizowania tak znamienitego jubileuszu podjął i zrealizował Kpt.ż.w. Kpt.ż.ś. Pilot Morski inż. Włodzimierz Grycner – jeden z czołowych ekspertów programu Polska 3.0. Głównym punktem uroczystości było odsłonięcie położonego przez Włodzimierza Grycnera „Kamienia PSM” przed Akademią Morską w Szczecinie na Wałach Bolesława Chrobrego.

W uroczystości odsłonięcia „Kamienia PSM” uczestniczyli m.in.: Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Paweł Brzezicki, Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek, Rektor Akademii Morskiej J.M. Prof. dr hab. kpt.ż.w. Wojciech Ślączka, Rektor Wyższej Szkoły Morskiej Prof. dr. hab. kpt.ż.w. Aleksander Walczak, Rektor Wyższej Szkoły Morskiej kpt.ż.w. Eugeniusz Daszkowski , Panowie kpt.ż.w. (wykładowcy PSM) oraz ponad 100 absolwentów Państwowej Szkoły Morskiej, czyli Kapitanów i Starszych Mechaników Okrętowych. Kamień został poświęcony przez Ks. Stanisława Flis – duszpasterza marynarzy.

Cel, który przyświecał złożeniu „Kamienia PSM” to przypomnienie i uhonorowanie absolwentów Państwowej Szkoły Morskiej, którzy byli dowódcami polskiej floty morskiej w czasie jej największego rozwoju. Włodzimierz Grycner chciał także przypomnieć o korzeniach szkolnictwa morskiego w Szczecinie, czyli o Państwowej Szkole Morskiej w Szczecinie w latach 1947-53 oraz o Państwowej Szkole Morskiej w Szczecinie w latach 1963-72, przekształconej w Wyższą Szkołę Morską, a następnie w Akademię Morską.

Pod 6-cio tonowym kamieniem zamurowany został w tytanowej tubie: specjalny Akt Erekcyjny upamiętniający to wydarzenie, zdjęcia i drobne pieniądze z 2016 roku.

W imieniu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz Polski 3.0 chcielibyśmy serdecznie pogratulować tak znamienitego jubileuszu oraz godnej naśladowania inicjatywy złożenia „Kamienia PSM”. Jednocześnie składamy gratulacje Szanownemu Panu Włodzimierzowi Grycnerowi za trud włożony w uhonorowanie pierwszych absolwentów Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie i życzymy wielu sił do dalszej owocnej pracy.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP