PL EN DE FR RU

OKIP powołuje klaster energetyczny

Dodano 17 stycznia 2014

W dniu 7 stycznia 2014 roku w Zagłębiu Dąbrowskim odbyło się spotkanie Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw dotyczące budowy przez OKIP regionalnego klastra energetycznego.

Spotkanie Rady Klubu Menadżera Zagłębia z przedstawicielami Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw z Prezesem OKIP Bogdanem Węgrzynkiem oraz Tomaszem Leśniakiem i Jarosławem Płoszkiem miało miejsce w JSW Koks SA (d. Koksownia „Przyjaźń”) w Dąbrowie Górniczej.

Podczas spotkania kontynuowano rozpoczęte podczas I Kongresu Przedsiębiorczości Komitetu Rozwoju Zagłębia (21 listopada 2013 roku, Dąbrowa Górnicza) rozmowy o budowaniu regionalnego Klastra, który będzie częścią Klastra OKIP, a więc będzie koordynowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Innowacyjnych Przedsiębiorców.

Prezes Komitetu Rozwoju Zagłębia Grzegorz Wacławik poinformował, że po przeprowadzonych rozmowach z lokalny środowiskiem biznesowym (a szczególności z laureatami dotychczasowych czternastu edycji konkursu Menadżera Zagłębia) istnieje wola powołania regionalnego klastra skupiającego środowiska biznesu i nauki. Konkluzją konferencji było określenie ram czasowych powołania klastra. Najprawdopodobniej odbędzie się do 25 lutego br., gdyż w tym dniu odbędzie się finał XV Gali Menadżera Zagłębia.

Grzegorz Wacławik, Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP