PL EN DE FR RU

Przed paroma dniami odbyła się wizyta Prezydenta Poroszenki w Pałacu Prezydenckim.

Dodano 6 grudnia 2016
Przed paroma dniami odbyła się wizyta Prezydenta Poroszenki w Pałacu Prezydenckim. Podpisano Umowę ogólną ws. wzajemnej współpracy w zakresie bezpieczeństwa, a także Deklarację o współpracy w dziedzinie infrastruktury energetycznej.
Umocnienie współpracy obu krajów to cel programu gospodarczego Polska 3.0 i jego lustrzanego odbicia, tworzonego przez Ukrainę i Ukraińców przy współpracy z Polską – Ukraina 3.0.
Polska 3.0 i Ukraina 3.0 to zacieśnienie więzi i współpraca gospodarcza obu krajów, wspierająca rozwój i integralność Ukrainy.
Poprzez powołanie programu Polska 3.0 i Ukraina 3.0 i pracę naszych zespołów, rozpoczęło się swoiste nowe otwarcie we współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy, poprzez wspólną praktykę – realne wdrażanie transgranicznych projektów i współpraca międzynarodowa.
Oddolnie, poprzez współpracę przedsiębiorstw, klastrów, kapitału społecznego, można połączyć oba kraje do wspólnego działania gospodarczego i swoistego nowego otwarcia w ich kontaktach. Polska i Ukraina we współpracy w zakresie projektów infrastrukturalnych, przemysłu, w tym przemysłu lotniczego, kosmicznego i nowych technologii, budowy efektywnych klastrów, wspierających oddolnie gospodarkę i tworzących kompleksy przemysłowe, klastrowych projektów pomiędzy V4 i Ukrainą, efektywnego wdrażania innowacji i startupow. Potrzebujemy siebie nawzajem i razem możemy się rozwijać.
#Polska30 #Ukraina30
Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP