PL EN DE FR RU

Forum CEDEF w Serbii

Dodano 21 stycznia 2014

14 lutego 2014 roku w Belgradzie odbędzie się Forum CEDEF pod tytułem systemy grzewcze w Serbii. Na konferencję z Polski zaproszenie otrzymali przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych przedsiębiorstw.

Konferencja ta odbędzie się pod auspicjami Ministerstwa Energetyki, Rozwoju i Ochrony Środowiska Republiki Serbii i Sekretariatu Wojewódzkiego ds. Energii Zasobów Mineralnych APV.

Celem konferencji jest przedstawienie planu przejścia 15 miast w Serbii na biomasę w systemach ciepłowniczych. Będzie to wstępne studium wykonalności projektu pod nazwą „Promowanie odnawialnych źródeł energii- Rozwój rynku biomasy w Serbii”, które są szansą na zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii i jednoczesną redukcję gazów cieplarnianych. Drugi temat tej konferencji to zaawansowane technologie w ogrzewaniu indywidualnym. W czasie panelu poruszony zostanie też temat systemu rozliczeniowego.

Na konferencję zaproszenie otrzymali przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, który angażuje się w rozwój energetyki odnawialnej w Polsce i który to od półtora roku współpracuje z węgierskim Międzynarodowym Klastrem Stosunków Gospodarczym „Futura”. Jest on klastrem rozwoju biznesu międzynarodowego, zbiorem doświadczonych firm w zakresie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Magdalena Wróbel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP