PL EN DE FR RU

Cluster World Congress: Główne tematy sesji plenarnych i paneli tematycznych

Dodano 1 lutego 2015

W dniach 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress. Hasło przewodnie pierwszej edycji wydarzenia brzmi: „XXI wiek – stuleciem rozwoju gospodarki przez rozwój idei klasteringu”.

W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 Unia Europejska bardzo mocno wspiera rozwój klastrów, które ze względu na swoją naturę mają ważną rolę do odegrania w gospodarce. Zainteresowanie tematyką klastrów w Polsce w ostatnich latach sukcesywnie wzrasta, dzięki dostrzeżeniu możliwości osiągnięcia znaczących korzyści z uczestnictwa w tych strukturach. Klastry stają się coraz bardziej docenianym czynnikiem w kształtowaniu innowacyjności i konkurencyjności, stanowiąc motory rozwoju gospodarczego.

Międzynarodowa formuła Światowego Kongresu Klastrów zakłada prezentację działalności polskich i światowych klastrów. Podczas Kongresu zostanie zgłębiona polska i zagraniczna polityka klastrowa oraz aktualne tematy gospodarcze. Zagadnieniami poruszanymi podczas paneli będą kwestie związane z rozwojem, zarządzaniem, benchmarkingiem, finansowaniem i integracją klastrów.

Program Cluster World Congress obejmuje kilka sesji plenarnych, blisko 20 równoległych paneli tematycznych, kilka warsztatów z zarządzania klastrami, spotkania B2B oraz wizyty studyjne. Agenda wydarzenia bogata jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego. Główne tematy tegorocznego Światowego Kongresu Klastrów to: biznes i nauka jako siły napędowe gospodarki opartej na klastrach, rola władz i instytucji publicznych w tworzeniu i rozwoju klastrów, możliwości finansowania dla klastrów, wkład klastrów w rozwój innowacyjności w Polsce, klastry a instytucje badawcze oraz instytucje otoczenia biznesu, stosunki polsko-węgierskie w rozwoju współpracy klastrowej, stosunki polsko-afrykańskie w rozwoju współpracy klastrowej, energetyka, górnictwo fundamentem polskiej energetyki – wyzwania dla nauki i biznesu – jak sprostać rozwojowi branży i wyzwaniom nowoczesnej gospodarki, innowacje w budownictwie, odnawialne źródła energii, lotnictwo, transport i logistyka, innowacje w medycynie, IT, cyberprzestępczość, motoryzacja oraz samorządy.

Program: http://clusterworldcongress.com/pl/program/

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP