PL EN DE FR RU

Dni Klastrów Francuskich

Dodano 4 października 2013

W dniach 10-11 października 2013 roku w Lille we Francji odbędą się French Clusters Days – Dni Klastrów Francuskich, będące częścią de l’International Week en Nord-Pas de Calais.

French Clusters Days to miejsce spotkań, rozwój klastrów i synergii pomiędzy klastrami. Dni Klastrów Francuskich mają na celu zaprezentowanie osiągnięć klastrów i ich członków, nawiązanie współpracy z partnerami z innych regionów, wymianę opinii, swoich doświadczeń i najlepszych praktyk, a także dyskusje na tematy istotne dla środowiska klastrowego. Wydarzenie będzie platformą spotkań przedstawicieli klastrów z różnych krajów Unii Europejskiej, specjalistów w dziedzinie innowacji i rozwoju gospodarczego, środowiska naukowego oraz instytucji wdrażających programy wsparcia rozwoju klastrów.

Program French Clusters Days łączy w sobie okrągłe stoły, prezentacje klastrów w TV, spotkania B2B i konferencje na tematy innowacyjności i rozwoju gospodarczego. Jest to okazja dla menedżerów klastrów, liderów biznesu, naukowców i polityków, aby zrozumieć bogactwo możliwości rozwoju klastrów i ich budowanie we Francji i za granicą.

W kryzysie, Dni Klastrów Francuskich 2013 pokażą witalność klastrów i ich zdolność do współtworzenia planu naprawy gospodarki. Obecnie klastry i firmy z klastrów odgrywają kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstw i ich konkurencyjności. Klastry to aktorzy animacji terytorialnego ekosystemu innowacji.

Na French Clusters Days – Dni Klastrów Francuskich zaproszony został przez stowarzyszenie klastrów we Francji oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP