PL EN DE FR RU

„Futura” z oficjalną wizytą w Polsce

Dodano 11 kwietnia 2014

Międzynarodowy Klaster Stosunków Gospodarczych „Futura” odbył oficjalną wizytę w Polsce. Delegacja z Węgier, Serbii i Niemiec była w Nowym Sączu.

Międzynarodowy Klaster Rozwoju Gospodarczego „Futura” z siedzibą w Budapeszcie zrzesza kilkanaście państw z Europy i Ameryki Płn. Do krajów tych należy także Polska, za sprawą podpisanej w ubiegłym roku umowy o współpracy partnerskiej. Na mocy porozumienia z „Futura” wspólne działania gospodarcze podejmuje Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Czteroosobowa delegacja z Węgier, Serbii i Niemiec była z wizytą w Nowym Sączu. Przedstawiciele „Futura” spotkali się z Bogdanem Węgrzynkiem, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Klastra OKIP, Wiceprezesem Związku Pracodawców Klastry Polskie oraz członkami klastra. Gośćmi zajęła się Pełnomocnik Zarządu OKIP Anna Skarżyńska-Zientak, były dyplomata ekonomiczny w Ambasadzie RP w Budapeszcie, która obecnie zajmuje się doradztwem gospodarczym w relacji Polska-Węgry, poszukiwaniem partnerów handlowych i dystrybutorów oraz tworzeniem partnerstw biznesowych na zasadach zrównoważonego rozwoju.

W spotkaniach 9 kwietnia 2014 roku w Nowym Sączu z reprezentantami Klastra „Futura” uczestniczyli członkowie Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw – pozostali Pełnomocnicy Zarządu: Tomasz Leśniak, Adriana Nurzyńska, Jarosław Płoszek oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji Klastra OKIP. Byli wśród nich prezesi firm Wiesława Zasady.

Podczas wizyty Bogdan Węgrzynek został oficjalnie Wiceprezesem Międzynarodowego Klastra Stosunków Gospodarczych „Futura”. Układająca się do tej pory bardzo dobrze współpraca między klastrami, ma na celu realizację wspólnych międzynarodowych projektów. Dzięki temu, że wiceprezesem tej międzynarodowej organizacji został Polak, możemy liczyć, że polskie przedsiębiorstwa będą miały jeszcze większe możliwości na ekspansję międzynarodową oraz rozwój poprzez uczestniczenie w wielu intratnych projektach na terenie Europy. Do kluczowych projektów UE należy choćby projekt regulacji Dunaju, w którym uczestniczy „Futura”.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP