PL EN DE FR RU

XI Gala Perły Polskiej Gospodarki

Dodano 27 listopada 2013

baner-długi

 

3 grudnia 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się XI Gala Pereł Polskiej Gospodarki. Gospodarzem tej uroczystości jest anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”, który promuje polską gospodarkę, kulturę i naukę na całym świecie. Magazyn wydawany jest od 1996 r. jego celem jest, we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP i Premiera oraz Ministerstwami, rozsławianie polskiej marki, firm istniejących na polskim rynku i ich menedżerów.

Od 11 lat „Polish Market” wspólnie z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk organizują Galę Pereł Polskiej Gospodarki i przygotowują specjalny ranking polskich przedsiębiorstw „Perły Polskiej Gospodarki”. Patronat nad Galą objął Minister Gospodarki i Prezes Polskiej Akademii Nauk. Podczas uroczystości wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych we wspomnianym wyżej rankingu. Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii opracowanych przez INE PAN. Za „Perłę Polskiej Gospodarki” uznana zostaje firma, która spełnia minimum każdego z siedmiu cząstkowych kryteriów efektywności, przyjętych w międzynarodowej praktyce audytorskiej.

Przedsiębiorstwa są podzielone są na dwie grupy, ze względu na wielkość przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej:
• Wielkie Perły – powyżej 1 miliarda złotych;
• Duże Perły – poniżej 1 miliarda zł.

Tradycją Gali jest wręczanie Pereł Honorowych, przyznawanych przez Kapitułę, w skład, której wchodzą: Prof. Jerzy Buzek, Tadeusz Donocik, Grażyna Jaskuła, Prof. Janusz Lipkowski, Prof. Ksawery Piwocki, Prof. Andrzej Rottermund, Adam Szejnfeld, Janusz Steinhoff, Prof. Andrzej Wiszniewski, Krystyna Woźniak-Trzosek.

W tym roku już po raz VIII zostaną przyznane Perły Honorowe osobom szczególnie wyróżniającym się dorobkiem i doświadczeniem zawodowym oraz osiągniętymi sukcesami. Wyróżnienie to jest wręczane laureatom za osiągnięcia m.in. na polu nauki, kultury, gospodarki oraz nie mniej istotnego krzewienia polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienia wartości społecznych.

Każdego roku, swoją obecnością zaszczycają nas takie osobistości jak przedstawiciele polskiego rządu, przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ambasadorowie przybyli z polskich placówek zagranicznych oraz ambasadorowie z placówek zagranicznych w Polsce.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.perlygospodarki.pl

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP