PL EN DE FR RU

Konferencja prasowa przed PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata

Dodano 6 grudnia 2013

W dniu 4 grudnia b.r w Hotelu MERA & SPA w Sopocie odbyła się konferencja medialna poświęcona gali piłki ręcznej PGNiG Super Mecz Polska – Reszta Świata, która zostanie zorganizowana 15 grudnia w Gdańsko-Sopockiej ERGO ARENIE. W trakcie imprezy znakomici polscy sportowcy pożegnają Artura Siódmiaka, który kończy karierę byłego reprezentanta biało-czerwonych.

-„Ten pomysł zrodził się ponad rok temu, ale do tej pory nie było wolnych terminów, aby taką imprezę zorganizować w rodzinnym Gdańsku. Dopiero teraz nadarzyła się okazja, aby razem z „Orłami Wenty” w jednym czasie i miejscu spotkało się wielu innych znakomitych polskich sportowców. Mam nadzieję, że wspólnie z kibicami wszyscy będziemy się świetnie bawić” – wyjaśnił na konferencji prasowej w Sopocie Artur Siódmiak.

-„Orły Wenty, z którymi świętowałem największe sukcesy, powinny stawić się niemalże w komplecie. Razem przeżywaliśmy piękne, ale jak to w sporcie bywa, także trudne chwile i cieszę się, że ponownie zagramy w jednym zespole. Wspólnie z Bogdanem Wentą poprowadzi nas trener Daniel Waszkiewicz, natomiast po drugiej stronie boiska zobaczymy m.in. Ivana Cupicia, Julena Aguinagalde, Urosa Zormana, Venio Loserta i Manuela Strleka. Na ławce trenerskiej zasiądą szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii Manolo Cadenas i mój były klubowy trener Szwed Patrik Liljestrand” – wyliczył.

Króla Artura żegnać będą także znakomici polscy sportowcy. Swój udział w imprezie potwierdzili Dariusz Michalczewski, Robert Korzeniowski, Piotr Gruszka, Adam Korol, Tomasz Majewski, Iwona Guzowska, Piotr Małachowski, Mariusz Czerkawski, Anita Włodarczyk, Grzegorz Kacała, Michał Probierz, Leszek Blanik, Radosław Majdan i Piotr Świerczewski.

Podczas gali odbędą się jeszcze dwa inne spotkania. – „To ma być święto sportu, chcemy, żeby w jego trakcie dobrze bawiły się całe rodziny. O 15 rozpocznie się derbowy mecz I ligi pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk i Spójnią Kar-Do Gdynia, natomiast dwie godziny później zaplanowaliśmy konfrontację VIP-ów. Przygotowana zostanie Strefa Kibica, w której będzie można nauczyć się rzutu Siódmiaka, który w roku 2009 dał biało-czerwonym awans do MŚ. Będziemy również zbierać pieniądze na rzecz Fundacji Żyć z POMPĄ”- mówi bohater imprezy.

Kapitanami drużyn VIP zostali Dariusz Michalczewski i Krzysztof Skiba. – „Moja postura może o tym nie świadczyć, ale kiedyś grałem w piłkę ręczną. Chodziłem w Gdańsku do Szkoły Podstawowej nr 50 im. Emilii Plater, w której bardzo popularny był szczypiorniak. Braliśmy udział w różnych rozgrywkach i w meczu z podstawówką z Tczewa zdobyłem nawet dwie bramki, ale jedną zupełnie przypadkowo. W tym spotkanie postaram się wykorzystać doświadczenia sprzed ponad 30 lat” – stwierdził lider zespołu „Big Cyc”.

– „Z jednej strony bardzo się cieszę, że wezmę udział w tej imprezie, ale z drugiej strony trochę mi żal. Tak jest zawsze, kiedy żegna się wybitnych reprezentantów, bo mamy świadomość, że już nigdy nie będziemy mieli okazji oglądać ich w akcji. Poza tym piłkarze ręczni Wybrzeża byli moimi idolami. Nasza salka treningowa znajdowała się niedaleko ich hali dzięki czemu miałem okazję podziwiać Wentę, Waszkiewicza, Plechocia, Małuszkiewicza Urbanowicza. Kiedy byłem nastolatkiem właśnie oni motywowali mnie do ciężkiej pracy-podsumował Dariusz Michalczewski.”

Głos zabrał także Pan Andrzej Trojanowski- Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu, który wyraził wielką satysfakcję, iż wielka gala piłki ręcznej odbędzie sie właśnie w Gdańsku. 12 grudnia na gali sportu podsumujemy dokonania sportowe Adama Korola, a 15 grudnia Artura Siódmiaka. Miasto bardzo mocno zaangażowało się we współorganizację i promocję tego przedsięwzięcia, w całym mieście widoczne są plakaty, standy i banery reklamowe.

Nad działaniami PR czuwa agencja promotorska Menu Group, dyrektor Bogdan Węgrzynek jest przekonany, że publiczność na meczu będzie w pełni usatysfakcjonowana.

– „Nie zabraknie atrakcji, konkursów i wielu niespodzianek. Na arenie ustawiona zostanie specjalna strefa kibica PGNiG z boiskiem mobilnym, gdzie trwać będą animacje i zabawy dla dzieci. Zapraszamy na imprezę całe rodziny, a także grupy zorganizowane, trwa sprzedaż internetowa biletów, ktore są w bardzo przystępnej cenie. Dla potrzeb imprezy uruchomiliśmy specjalną stroną www.artursiodmiak.pl, a zespół muzyczny Rev Revange napisał utwór zadedykowany Arturowi “To nie koniec drogi”, który zagra na żywo przed meczem.”

Impreza to nie tylko emocje sportowe, bowiem równie ważny jest wydźwięk prospołeczny.
Fundacja Artura Siódmiaka bardzo mocno angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne, ściśle współpracując z Fundacją “Żyć z pompą”, której wolontariusze będą podczas imprezy zbierać datki na działalność fundacji. Prezes fundacji Beata Stawicka jest bardzo zadowolona, że Artur tak mocno zaangażował się we współpracę:

– „To niezwykłe, kiedy znany sportowiec jest czuły na los jaki spotyka niektóre dzieci, dla których nawet najmniejszy ruch stanowi duży problem. Artur jest dla nich wielkim wzorem i potrafi swoim postępowaniem oraz ciepłymi słowami wlać nadzieję w ich serca. Miałam przyjemność spotkać Artura na Mistrzostwach Polski dziennikarzy i celebrytów JetSki Race. Fundacja została zaproszona przez Marcina Wojciechowskiego zastępcę dyrektora MOSiR-u w Gdansku, w ramach wspierania dobroczynności poprzez sport. Swoim uczestnictwem Artur wspierał i przekazał koszulkę oraz swoje akcesoria sportowe, aby wesprzeć działania , mające na celu pomoc podopiecznym Fundacji. Dzięki takim osobom jak Artur Siódmiak czy Dariusz Michalczewski, którzy byli na tej imprezie udało się pozyskać środki na zakup pompy do żywienia pozajelitowego. Jeden ze sponsorów ufundował zakup drugiego urządzenia, które pozwoliło na usamodzielnienie kolejnych dzieci naszej Fundacji. Cieszę się, że w Gdańsku dzięki wielkim emocjom , towarzyszącym sportowi podejmowane są działania dobroczynne. W imieniu fundacji i podopiecznych chciałam mu za to bardzo podziękować.”

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP