PL EN DE FR RU

OKIP w Zakopanem

Dodano 7 września 2013

W dniach 23-25 sierpnia 2013 roku Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw z Prezesem Bogdanem Węgrzynkiem miał przyjemność pojechać do Zakopanego i klastrowiczów z Zęba, gdzie spotkał się z gościnnym przyjęciem.

Weekend to nie tylko czas odpoczynku, ale również i współpracy nad innowacyjnością firm naszego kraju. Zachowanie tradycji w połączeniu z nowoczesnością to nie jest łatwy orzech do zgryzienia, jednak Zbigniew Staszel – jeden z największych ekspertów stawiania tradycyjnych góralskich domów z bali, jest idealnym przykładem osoby, która połączyła te dwa składniki. Na jego koncie jest wiele domów z bali nie tylko na terenie Polski, ale i na świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się Niemcy, Austria, Ukraina i Rosja.

Spotkanie Prezesa  Bogdana Węgrzynka i innych przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw ze Zbigniewem Staszelem było owocne w dyskusje na temat dalszej współpracy między klastrem OKIP a Projekt-Dom „Staszel”.

Nie tylko pracą człowiek żyje. Po rozmowach odbył się spacer po Gubałówce, w której to uczestnicy spotkania wjechali koleją linowo-terenową z Zakopanego. Kolejną atrakcją było wejście na Kasprowy Wierch, gdzie widoki od strony polskiej jak i słowackiej zapierały dech w piersi.

Członkowie OKIP podczas swojego pobytu w górach zatrzymali się w usytuowanym w bardzo urokliwym i spokojnym miejscu Pensjonacie Zbigniewa Staszela w miejscowości Ząb z pięknymi widokami.

Trzydniowy górski maraton członków Klastra zakończył się festynem – XI Osod w Nowem Bystrem w ramach XII Zakopiańskich Wici, gdzie OKIP spotkał się z promocją folkloru, zespołów regionalnych, prezentacją tradycji i produktów regionalnych, a przede wszystkim znakomitą zabawą organizowaną dla licznie przybywających turystów.

Pielęgnowanie tradycji oraz wprowadzanie jej w XXI wiek wymaga umiejętności, które OKIP wspiera i promuje. Warto kultywować dorobek naszych przodków, wyciągać nowe wnioski i przekazywać je kolejnym pokoleniom, aby wszystkim żyło się lepiej.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP