PL EN DE FR RU

POLANDAFRICA 2014

Dodano 30 lipca 2014

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw partnerem największego na świecie spotkania biznesowego POLANDAFRICA 2014

W dniach 6-7 listopada 2014 r. odbędzie się II Kongres Gospodarczy POLANDAFRICA 2014. Celem wydarzenia jest pozytywny wpływ na rozwój relacji biznesowych w obszarze naukowym, biznesowym i kulturalnym pomiędzy Polską i Afryką oraz zwiększenie obecności Polski w krajach afrykańskich. Spotkanie będzie miało miejsce w centrum Kongresowym Double Tree by Hilton w Łodzi.

Kongres pozwoli poznać potencjał biznesowy krajów afrykańskich, stanowi także kolejny krok do zacieśnienia polsko-afrykańskich relacji gospodarczych. Wydarzenie skierowane w stronę polskich przedsiębiorców ma pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu Afryki. Gospodarki krajów afrykańskich wykazują atrakcyjność, duży potencjał i bogatą ofertę, co daje możliwość rozwoju polskiego biznesu na tym kontynencie.

Na Kongres zapraszają Regionalna Izba Gospodarcza-Łódź wraz z Instytutem Afrykańskim, Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Partnerem wydarzenia jest Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, który prowadzi aktywne działania na rzecz ekspansji polskiego biznesu w Afryce.

W tegorocznym kongresie wezmą udział przedstawiciele rządu RP i rządów państw afrykańskich, przedstawiciele krajowych agencji inwestycyjnych, reprezentanci władz samorządowych i organizacji gospodarczych, ambasadorowie państw afrykańskich, a także przedsiębiorcy z Afryki i Polski. Kongresowi będzie towarzyszyć wystawa prezentująca możliwości gospodarcze oraz ofertę handlową polskich i afrykańskich firm.

Podczas kongresu zostaną omówione zagadnienia z obszarów takich jak: inżynieria cywilna i budownictwo, geologia, górnictwo, energetyka, ekologia, przemysł rolno-spożywczy, maszyny specjalnego zastosowania, ochrona zdrowia, IT, nauka i edukacja oraz sektor MŚP, szczególnie w kontekście wyzwań stojących przed firmami na drodze do rozwoju i ekspansji zagranicznej oraz podnoszenia jakości i konkurencyjności oferowanych produktów i usług.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP