PL EN DE FR RU

Prezydent Vaclav Klaus z wizytą w Polsce

Dodano 3 listopada 2013

29 października 2013 roku odbyła się wizyta Prezydenta Czech Vaclava Klausa i wszystkich Ambasadorów stacjonujących w Polsce na święcie narodowym Czech w Hotelu Hyatt Regency w Warszawie.

Prezydent Vaclav Klaus przyjechał do Polski z oficjalną wizytą z okazji 95. rocznicy Niepodległości Republiki Czeskiej. Jego potwierdza bardzo dobrą współpracę polsko-czeską.

Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus rozmawiał w warszawskim Hotelu Hyatt Regency z Bogdanem Węgrzynkiem o współpracy pomiędzy klastrami polsko-czeskim, które Bogdan Węgrzynek reprezentował jako Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie i jako Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Spotkanie było okazją do omówienia kwestii związanych z przyszłością współpracy polsko-czeskiej. Bogdan Węgrzynek został zaproszony przez Prezydenta Klausa na misję gospodarczą do Czech, na którą Prezes Klastra OKIP wyjeżdża w tym tygodniu, gdzie będzie reprezentował klastry na spotkaniach gospodarczych.

Vaclav Klaus deklarował chęć strony czeskiej do współpracy gospodarczej. Zaznaczał konieczność budowy infrastruktury drogowej, przesyłowej i energetycznej pomiędzy Polską a Czechami.

Prezydent Klaus mówił również, że Polska jest dla Czech krajem najbliższym. Wyrażał zadowolenie, że powstały tak wspaniałe relacje między naszymi krajami.

Polsko-czeska współpraca to między innymi zagadnienia transportu i infrastruktury energetycznej wraz z budową wspólnej sieci przesyłowej, w tym dzięki umiejętnemu wykorzystaniu środków unijnych. Wysoko oceniana jest współpraca Polski i Czech nie tylko w Unii Europejskiej, ale również w Grupie Wyszehradzkiej.

Jak wymieniał również Prezydent, trwa okres rekordowych obrotów handlowych pomiędzy Polską a Czechami, wzrasta zakres inwestycji, kwitnie wymiana kulturalna, współpraca transgraniczna i turystyka.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP