PL EN DE FR RU

Spotkanie ws Ponadnarodowego Centrum Logistycznego Gorzyczki-Wierzniowice

Dodano 22 lipca 2015

W Jastrzębiu-Zdroju z udziałem przedstawicieli m.in. Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Jastrzębskiego Klastra Innowacji odbyły się rozmowy poświęcone logistyce i transportowi multimodalnemu, a uściślając największemu w Europie centrum logistycznemu – Ponadnarodowemu Centrum Logistycznemu Gorzyczki-Wierzniowice (TILC). Centrum będzie zajmować ponad 500 hektarów: 220 ha po stronie czeskiej, 182 ha po stronie polskiej.

W obszarze transportu lokalizacja centrum ma umożliwić kompleksowe usługi związane z przepływem i magazynowaniem towarów pomiędzy państwami Unii Europejskiej z zachodu, południa i północy oraz pomiędzy UE a rynkami dalekiego wschodu. TILC będzie pomagać  łagodzić przesył rosnących mas towarów oraz umożliwiać rozwój tańszych i bardziej ekologicznych sposobów transportu.

Jest to ogromna inwestycja, która przyniesie olbrzymie korzyści dla rozwoju regionu i m.in. miasta Jastrzębia-Zdrój, blisko którego będzie znajdować się Centrum Logistyczne. Przygotowane tereny rozwojowe pod Centrum będą znacząco wspierać regionalny rozwój gospodarczy w całej aglomeracji, nie tylko poprzez poprawę usług transportowych, ale także tworząc warunki dla powstania nowych dziedzin produkcji i handlu z możliwością powstania tysięcy nowych miejsc pracy. Będzie to bardzo korzystne dla przedsiębiorstw z obu stron granicy, szczególnie jeżeli chodzi o dostarczanie komponentów i usług.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP