PL EN DE FR RU

XXXXIV Światowe Targi MIDEST 2014 w Paryżu

Dodano 16 października 2014

W dniach od 4 do 7 listopada 2014 roku w Paryżu odbędzie się 44. edycja najważniejszych targów kooperacji przemysłowej Światowe Targi Podwykonawstwa i Kooperacji Przemysłowej MIDEST. Impreza będzie miała miejsce w najnowocześniejszym i największym centrum wystawowym Francji Paris Nord Villepinte.

Targi MIDEST są światowym liderem wśród imprez podwykonawstwa przemysłowego, wyjątkowym ze względu na globalny zasięg salonem, który umożliwia przemysłowcom zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, systemami produkcji i innowacjami prezentowanymi przez podwykonawców ze wszystkich branż: obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki, mikrotechniki, gum i kompozytów, obróbki drewna, tkanin technicznych, usług dla przemysłu, utrzymania maszyn i konserwacji instalacji przemysłowych.

Corocznie na targi we Francji przybywa około 40 tys. profesjonalistów z ponad 80 krajów świata – producentów ze wszelkich gałęzi przemysłu: budowy maszyn, energetyki, motoryzacji, przemysłu lotniczego, elektroniki, elektrotechniki, przetwórstwa chemicznego, kolejnictwa, maszyn budowlanych i rolniczych, medycyny i innych) przybywa na targi, aby spotkać swych obecnych poddostawców koperantów oraz nawiązać nowe kontakty.

W 2013 roku zaprezentowało się ponad 1,7 tys. wystawców i przybyło ponad 42 tys. gości z 85 krajów. Wśród wystawców z Polski był m.in. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, który również w tym roku został zaproszony na targi MIDEST.

Obecność przedstawicieli różnych narodowości i regionów świata w jednym miejscu pozwala zapoznać się z globalną ofertą podwykonawców. Czytelna sektoryzacja uwzględniająca tematykę i specyfikę poszczególnych branż ułatwia wizytę na targach i odnalezienie rozwiązań adekwatnych do potrzeb. Salon MIDEST ściśle współpracuje z ponad 500 przemysłowymi organizacjami branżowymi z różnych krajów, co bezsprzecznie wzmacnia jego międzynarodowy oddźwięk.

W tym roku znacząco zaakcentowane będzie lotnictwo, jeden z najdynamiczniej rozwijających się w Europie i na świecie sektorów, potrzebujący poddostawców, którzy podejmą wyzwania zarówno w zakresie dostosowania się do szybkich cykli produkcyjnych (w szczególności w lotnictwie cywilnym), jak i innowacyjnych technologii (lotnictwo wojskowe). Przygotowane wykłady i seminaria koncentrujące się na wybranych zagadnieniach technicznych i analizach ekonomicznych pozwolą na lepsze poznanie szans i problemów branży.

Powierzchnia tegorocznych targów będzie o 13% większa w porównaniu z edycją 2013. Wzrost odnotowały głównie sektory tworzyw sztucznych (+50%) i elektroniki. Po raz pierwszy gościem honorowym imprezy będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja. Europejskim regionem szczególnie promowanym będzie Normandia.

Targi MIDEST 2014 odbywają się jednocześnie z Maintenance Expo – Targami Konserwacji i Utrzymania Instalacji oraz Obiektów Przemysłowych.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP