PL EN DE FR RU

II Polsko-Rwandyjskie Forum Gospodarcze w Kagali

Dodano 5 sierpnia 2015

10 sierpnia 2015 r. w Kagali, stolicy afrykańskiego państwa Rwanda, odbędzie się II Polsko-Rwandyjskie Forum Gospodarcze, ważne wydarzenie mające na celu budowanie relacji ugruntowujących współpracę biznesową pomiędzy oboma krajami oraz inicjowanie inwestycji w środkowej Afryce.

Forum organizowane jest z inicjatywy Diaspory Rwandy w Polsce we współpracy z Ambasadą Rwandy z siedzibą w Berlinie, przy wsparciu Ministerstwa Rwandy ds. Inwestycji i Handlu oraz Private Sector Federation i Rwanda Development Board Central. Forum patronatem honorowym objął Minister Handlu i Przemysłu Rwandy François Kanimba. I Polsko-Rwandyjskie Forum Gospodarcze odbyło się 23 kwietnia 2015 w Warszawie.

Inicjatywa ma na celu kontynuowanie pozytywnego klimatu inwestycyjnego w Rwandzie oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy miejscowymi a zagranicznymi partnerami, w szczególności w obszarach nowych technologii, nauki i transferu wiedzy i umiejętności, rolnictwa, geologii, przemysłu, maszyn górniczych, ochrony środowiska, usług finansowych i wielu innych dziedzin biznesu.

W Forum uczestniczyć mają przedstawiciele rządów oraz przedsiębiorcy z Rwandy i Polski. Na Forum wyjeżdża m.in. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw i jego prezes Bogdan Węgrzynek, który od kilku lat mocno angażuje się we współpracę Polski i państw afrykańskich. Do działań realizowanych do tej pory dzięki Klastrowi OKIP i współpracy klastrów działających pod jego parasolem, należą: budowa 7 tys. domów w Mali, angażowanie się w rozwijanie zielonej energii, oczyszczenie ścieków w Afryce, współpraca w dziedzinie edukacji i doradztwa, badania oraz próby pod inwestycje polskich firm. Afryka staje się dla polskich przedsiębiorstw prawdziwym oceanem nowych możliwości. Obecne bardzo aktywne działania klastra mają istotny wpływ na tworzenie warunków do dynamicznego rozwoju polskiego biznesu w Afryce. Podczas zbliżającego się Forum można spowdziewać rozpoczęcia kolejnych inicjatyw OKIP, a co za tym idzie podjęcia przez firmy współpracujące w klastrze kolejnych międzynarodowych projektów. Wśród klastrów działających pod organizacją parasolową klastrów – OKIP, są m.in.: Klaster For Africa, Polski Klaster Weterynaryjny, Klaster Geohomstil, Jastrzębski Klaster Innowacji, Polski Innowacyjny Klaster Medyczny Pikmed i inne.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP