PL EN DE FR RU

II Regaty Klastrów Polskich

Dodano 28 lipca 2014

W dniach 22-24 sierpnia 2014 r. w Sopocie odbędzie się druga edycja Regat Klastrów Polskich. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Sopotu.

Ta ogólnopolska impreza ma na celu zintegrowanie polskich inicjatyw klastrowych działających w różnych sektorach i branżach, poprzez wzajemne poznanie się i nawiązanie nowych kontaktów.

Regaty rozgrywane są w cyklu 2-dniowym, 23 i 24 sierpnia. Do dyspozycji zawodników w trakcie regat będą łódki klasy Delphia 28 (5-os.). Swoje umiejętności na akwenie Zatoki Gdańskiej w okolicach Molo Orłowo, Molo Sopot, Molo Brzeźno będzie miało okazję zaprezentować około 100 przedstawicieli klastrów z całego kraju.

To niecodzienne wydarzenie, integrujące w sportowo-wypoczynkowej aranżerii środowisko klastrowe, swoją obecnością uświetnią także gwiazdy polskiego sportu i rozrywki. Zapowiada się bardzo interesujące wydarzenie, będące znakomitą promocją klasteringu.

Regaty poprzedzi 22 sierpnia 2014 r. Forum Dialogu Klastrów z udziałem przedstawicieli inicjatyw klastrowych z całej Polski. Główną ideą wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, współdzielenia pomysłów i dobrych praktyk dla realizacji projektów partnerskich. Jest to szczególnie ważne wydarzenie z uwagi na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020, a także ukierunkowanie działań na uruchamianie i wykorzystywanie potencjałów branż istotnych dla regionów oraz wyłaniających się inteligentnych specjalizacji.

Organizatorami II Regat Klastrów Polskich są Samorząd Województwa Pomorskiego, Spółka InnoBaltica, Innopomorze, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, Fundacja Sport na Zdrowie, Akademia Marynarki Wojennej. Na wydarzenie zapraszają także Partnerzy: Pomorski Klaster Żeglarski, Związek Pracodawców Klastry Polskie, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Miasto Sopot, Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej i Śląski Klaster Lotniczy.

Rejestracja trwa do 19 sierpnia 2014 roku.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: www.regatyklastrow.pl

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP