PL EN DE FR RU

Miejsce I Światowego Kongresu Klastrów

Dodano 8 lutego 2015

I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress, którego współorganizatorem jest Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, odbędzie się w dniach 24-26 marca 2014 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Budynek Pałacu Kultury Zagłębia mieści się przy Placu Wolności 1. Reprezentujący styl socrealistyczny Pałac powstał w latach 1951–1958 według projektu Zbigniewa Rzepeckiego i jest pierwszym tego typu w Polsce wpisanym na listę zabytków. W październiku 2014 roku zakończył się generalny remont Pałacu za prawie 70 mln zł. Kubatura Pałacu Kultury wynosi 60 tys. m3. Nader bogaty marmurowy wystrój wnętrz nadaje mu niepowtarzalny charakter. Z 4700 m2 powierzchni użytkowej około 1900 m2 przypada na duże i reprezentacyjne hole.  Sala teatralna posiada 675 miejsc rozłożonych na parterze i dwóch balkonach.

Budynek Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mieści się w samym centrum miasta, niedaleko Pałacu, przy ulicy Cieplaka 1c. Znakomitą bazę wykładową Uczelni stanową profesjonalnie wyposażone i nowoczesne aule, spośród których największa może pomieścić 500 osób. Uczelnia dysponuje 7 salami audytoryjnymi, 14 salami wykładowymi, 25 salami dydaktycznymi, 4 multimedialnymi pracowniami językowymi oraz 12 laboratoriami komputerowymi. Potwierdzeniem nowoczesności oraz funkcjonalności budynku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest otrzymanie II nagrody w zorganizowanym przez Związek Inżynierów i Techników Budowlanych oraz Ministerstwo Infrastruktury konkursie „Budowa Roku 2004″.

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP