PL EN DE FR RU

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw inkubatorem światowych liderów innowacyjności

Dodano 31 sierpnia 2016

Dla zacieśnienia współpracy między krajami Unii Europejskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich zorganizowane zostało Emirates & Europe Economic Forum w dniach 17 – 18 maja br. w Warszawie. Czołowi specjaliści i eksperci z państw Unii Europejskiej oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkali się by omówić kwestie związane z współpracą międzynarodową dotyczącą: produktów i usług finansowych, rynku IT, innowacyjnych technologii, gospodarki odpadami, energetyki, nieruchomości, rynku rolno – spożywczego, technologii wojskowych, medycyny oraz transportu.

Podczas Forum odbyła się także Gala Innovation Award. Decyzją Kapituły nagrodzony został innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów Spartaqs Sp. z o. o .

Firma Spartaqs założona została przy ogromnym zaangażowaniu Andrzeja Kisiela i Bogdana Kowalskiego – byłych operatorów JW. Grom. Wsparciem dla założycieli jest główny konstruktor tworzonych dronów – Sławomir Huczała.

Stworzenie innowacyjnych na skalę światową, bezzałogowych dronów, które dostosowane będą do współczesnego pola walki – to misja i cel przedsięwzięcia Spartaqs. Nadrzędna myśl przyświecająca projektowi brzmi: „Bezpieczeństwo bez kompromisów”.

Spartaqs to jeden z najbardziej owocnych projektów startupowych w Polsce. Dzięki stałemu wsparciu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i programu POLSKA 3.0 mógł bez ograniczeń rozwijać swoją nowatorską myśl techniczną, dotrzymując kroku światowym projektom.

W ramach Polski 3.0 i jednego z komponentów – Startup 3.0, są tworzone, rozwijane, i wspierane w procesie komercjalizacji, promocji i łączenia potencjałów z innymi liderami innowacji,  najbardziej innowacyjne polskie rozwiązania.

Najbardziej prężne Startupy z całej Polski, innowacyjne pomysły młodych, zdolnych polskich przedsiębiorców, naukowców i inżynierów mają szansę na rozwój i zaistnienie w świecie innowacji. Projekty Startupowe otrzymują kompleksowe wsparcie na każdym etapie wdrażania pomysłu, są promowane nie tylko w obrębie Polski, ale także na arenie międzynarodowej. Dzięki kojarzeniu przedsiębiorstw w struktury klastrowe pomagamy w rozwinięciu zamierzonego projektu, zapewniamy wsparcie najlepszych ekspertów, kontakt z inwestorami i pokrewnymi, równie innowacyjnymi przedsiębiorstwami. To wszystko sprawia, iż Startupy włączone w ramy Polski 3.0 i OKIPu konkurują z najbardziej nowatorskimi projektami w skali międzynarodowej.

Spartaqs posiada certyfikację Made in Poland przyznawaną polskim produktom, pomysłom tworzonym w Polsce i przez Polaków. Jest to bowiem firma pracująca na najwyższym poziomie i z dumą reprezentująca polskie barwy.

Wioleta Ogorzałek

http://www.spartaqs.com/

 

Spartaqs

Spartaqs

Spartaqs

Spartaqs

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP