PL EN DE FR RU

OKIP na FIVB Beach Volleyball World Tour na Mazurach

Dodano 27 sierpnia 2014

Od 19 do 24 sierpnia 2014 roku w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim rozgrywany był turniej FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014. Kolejny wielki turniej na Mazurach przeszedł do historii.

Po raz jedenasty największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej zawitały do Starych Jabłonek nad jeziorem Szeląg Mały. Zawody w Starych Jabłonkach ze względu na panującą na nim atmosferę oraz polską gościnność należy do najbardziej obleganych turniejów w całym cyklu.

W meczu finałowym turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014 w Starych Jabłonkach Brazylijczycy Pedro Solberg Salgado i Álvaro Morais Filho pokonali Łotyszy Janisa Smedinsa i Aleksandrsa Samoilovsa 2:1 (15:21, 21:17, 15:12). Trzecie miejsce zajęli Amerykanie Jacob Gibb i Casey Patterson, którzy pokonali Austriaków Dopplera i Horsta 2:0 (23:21, 21:18).

Stare Jabłonki pożegnały najlepsze zawodniczki i zawodników siatkówki plażowej. Nie było faworytów, ale polscy kibice oczywiście najbardziej liczyli na występy polskich par. Chociaż tym razem nie znalazły się one w strefie medalowej to jednak mogą zaliczyć turniej do udanych.

Turniej po raz kolejny okazał się sukcesem organizacyjnym. W prace nad organizacją wydarzenia zaangażowanych było mnóstwo osób, a wśród nich niezastąpiony Andrzej Dowgiałło, wielbiciel zabytków, zmieniający ruiny w piękne hotele,  a także Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, który swoim zapałem, pracą i entuzjastycznym nastawieniem do wszystkiego co robi, może stanowić wzór dla wszystkich samorządowców. Imprezę wspomagał m.in. także Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Turniej pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia i wielką zachętę dla przyjezdnych na odwiedzenie tych malowniczych miejsc w przyszłym roku.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP