PL EN DE FR RU

Spotkanie OZSA, OKIP i PIKMED

Dodano 7 kwietnia 2014

5 kwietnia 2014 roku w Piotrowie Trybunalskim w Hotelu Agat odbyło się spotkanie Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych z udziałem przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Klastra medycznego PIKMED.

Na zaproszenie Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych klaster OKIP i medyczny klaster PIKMED reprezentowali Jacek Pietruszka, Dyrektor Działu Optymalizacji Kosztów – Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz Jarosław Płoszek, Pełnomocnik Zarządu.

Spotkanie to było preludium do  prezentacji klastra PIKMED, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca br. z pełnym składem członków OZSA.

Zrzeszenie Szpitali Akredytowanych jest organizacją, która za główny cel działania stawia sobie ochronę praw i reprezentowanie interesów swoich członków wobec dysponentów publicznych i prywatnych środków przeznaczonych na finansowanie usług medycznych, a także m.in. wspólne działanie służące poprawie jakości usług medycznych i rozwijanie inicjatyw wewnątrzszpitalnych.

Podczas spotkania w Piotrkowie Trybunalskim Jarosław Płoszek przedstawił cele klastra OKIP i PIKMED oraz korzyści wynikające z członkostwa w Ogólnopolskim Klastrze Innowacyjnych Przedsiębiorstw. OKIP, który jest organizacją parasolową dla Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego, stanowi platformę współpracy przedsiębiorstw, uczelni wyższych, organizacji i jednostek naukowo-badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz samorządów. Ogromna sieć kontaktów wykorzystywana jest w obszarze praktyki i nauk medycznych oraz systemów ochrony zdrowia, czym umożliwia efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału wszystkich współpracujących w tych zakresów podmiotów dla realizacji celów Klastra PIKMED.

Jacek Pietruszka z Klastra OKIP zaprezentował korzyści wynikające z wprowadzenia optymalizacji kosztów w szpitalach. Zwrócenie uwagi na efektywne zarządzanie niemedycznymi obszarami jednostki organizacyjnej systemu opieki zdrowotnej i na optymalizację kosztów w szpitalach to bardzo ważne elementy, którymi z całą pewnością trzeba zająć się. Stan borykającej się z dużymi problemami polskiej służby zdrowia w tych obszarach będzie starał się znacznie poprawić Klaster PIKMED. Wdrożenie rozwiązań systemowych wspierających podniesienie efektywności i wydajności systemu opieki zdrowotnej, optymalizujących koszty działalności podmiotów medycznych, są to jedne z głównych zadań, nad którymi obecnie pracuje klaster.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP