PL EN DE FR RU

Spotkanie Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej (PACC) w Chicago

Dodano 14 czerwca 2014

17 czerwca 2014 roku w Chicago w USA odbędzie się otwarta sesja Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej (PACC), na którym zostaną omówione dokonania gospodarcze Polski i regulacje kształtujące politykę oraz ich wpływ na wzrost i rozwój biznesu w naszym kraju.

W spotkaniu dyskusyjnym udział weźmie Mariusz Haładyj, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Sesja będzie obejmować panel biznesowych i rządowych ekspertów polskich i amerykańskich.

Polska w tym roku obchodzi 25. rocznicę przejścia z całkowitej kontroli państwa do wolnego rynku i demokracji. Nasz kraj przeszedł niezwykłą transformację i stał się jedną z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. To również już 10 lat odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a więc czas, aby zastanowić się, jak tworzenie polityki regulacyjnej w Polsce ewoluowało i jaki może mieć wpływ na rozwój i konkurencyjność przedsiębiorstw.

W związku z tym, członkowie i przyjaciele mieszczącej się w Chicago Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, kontynuują podejmowanie szczególnych działań dotyczących wzrostu zainteresowania inwestorów i rządu współpracą oraz zmierzające do interakcji i komunikacji na linii rząd-przedsiębiorca, szczególnie z perspektywy porównawczej USA – Polska.

Na czerwcowe spotkanie przez Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą został zaproszony współpracujący z nią Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Bogdan Węgrzynek, Prezydent Zarządu Głównego OKIP, który przez kilkanaście lat pobytu w USA i współpracy z PACC, nawiązywał koordynacje z amerykańskimi firmami i rozwijał na rynku polskim sieć kontaktów, tworząc przy tym pomost między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Uczestnicy sesji PACC będą mieli okazję do wysłuchania i przedyskutowania spostrzeżeń w odniesieniu zagadnień takich jak: otoczenie regulacyjne i konkurencyjność przedsiębiorstw; skuteczne strategie korporacji – interakcja i komunikacja z rządem; minimalizacja obciążeń administracyjnych, barier prawnych oraz redukcja kosztów przestrzegania przepisów prawnych; sposoby rozwiązywania konfliktów; potencjalny wpływ i regulacyjne korzyści z TTIP – Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego oraz nowości w ważnych sektorach gospodarki i ich możliwości, w szczególności dotyczące energii, IT, outsourcingu i produkcji.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP