PL EN DE FR RU

ENERGETAB 2013 – międzynarodowe targi energetyczne

Dodano 23 września 2013

W dniach 17-19 września 2013 roku w Bielsku-Białej odbyły się 26. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2013, największe w Polsce międzynarodowe targi branży elektroenergetycznej, w których udział wzięła większość koncernów światowych i liczących się firm krajowych.

Na targach ENERGETAB 2013 obecna była rekordowa liczba 740 wystawców z całego świata, głównie z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Bardzo duże zainteresowanie targami wykazali również zwiedzający, którzy tłumnie przybyli do Bielska-Białej i odwiedzali stoiska rozstawione na ponad 30 tys. m kw powierzchni ekspozycyjnej.

Wśród wystawców zagranicznych tradycyjnie dominowały firmy przede wszystkim z Niemiec, ale także Czech i Hiszpanii. Nie zabrakło aktywnie poszukujących nowych rynków firm z Chin, a po raz pierwszy na bielskich targach zagościli wystawcy z Indii.

Wśród wystawców była większość międzynarodowych koncernów dostarczających swoje produkty na krajowe i globalne rynki. Obecny był również gros liczących się krajowych dostawców najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń, aparatów i materiały służące podniesieniu efektywności wytwarzania i użytkowania energii elektrycznej oraz poprawieniu niezawodności jej przesyłania.

W targach udział wzięło także wiele nowych firm polskich i zagranicznych demonstrujących najnowsze rozwiązania związane głównie z sektorem odnawialnych źródeł energii, a także podniesieniem efektywności wytwarzania czy użytkowania energii. Prezentowane podczas targów produkty z całą pewnością zadowoliły zwiedzających.

Targom towarzyszyły seminaria i konferencje, a wśród nich konferencja, podczas której zostały poruszone aktualne i istotne zagadnienia związane z produkcją energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Jest to temat wzbudzający zainteresowanie ze względu na długi czas oczekiwania na pojawienie się ustawy regulującej te kwestie, który trzyma wciąż w niepewności inwestorów tych przyszłościowych projektów.

Zainteresowani współpracą z zagranicą mogli nawiązać interesujące i cenne kontakty oraz uzyskać ważne dla nich informacje podczas specjalnie organizowanych spotkań panelowych.

W targach ENERGETAB 2013 uczestniczył Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, który jest szczególnie związany z sektorem odnawialnych źródeł energii.

W ramach ENERGETAB odbyły się również prestiżowe konkursy, do których wystawcy zgłosili 53 swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne produkty. Emocji nie brakowało, tegoroczne targi stały na wysokim poziomie.

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP