PL EN DE FR RU

Jedziemy do Chin na Global Economic Leaders Summit i International Culture Industry Summit

Dodano 26 sierpnia 2013

Od 6 do 8 września 2013 roku odbędą się w Chinach dwa ważne na skalę światową wydarzenia gospodarcze – trzecia edycja globalnego szczytu gospodarczego GELS i druga międzynarodowego szczytu przemysłowego ICIS.

Oba szczyty służą zebraniu wpływowych w skali świata polityków, ludzi biznesu, przywódców przemysłu i uczonych po to, aby jak najlepiej wcielić w życie międzynarodowe zasoby gospodarcze oraz aby wzmocnić współpracę gospodarczą. Poprzednie edycje pokazują realne korzyści jakie niosą za sobą spotkania w ramach tego jakże ważnego wydarzenia.

Celem Global Economic Leaders Summit (GELS) jest promowanie międzynarodowej współpracy przemysłu, handlu, nauki, regionów i przedsiębiorstw. Podczas szczytu zostaną podsumowane idee rozwoju i zasady globalnych branż. Uczestnicy GELS będą mieli okazję poznać skuteczne strategie rozwoju przemysłu w różnych krajach, regionach i przedsiębiorstwach oraz wysłuchać sprawozdania dotyczącego problemów i osiągnięć globalnego rozwoju i współpracy przemysłowej, rozwinięte zostaną również zagadnienia globalnych łańcuchów przemysłowych oraz zaprezentowane nowe trendy rozwoju branż wschodzących wraz z promowaniem ich rozwoju strategicznego. Przedstawione zostaną wybrane nowe źródła budowy wzrostu gospodarczego. Kongres będzie także służył pielęgnacji wiodących przedsiębiorstw i liderów gospodarczych.

Drugie równocześnie odbywające się wydarzenie, International Culture Industry Summit, uwagę poświęci współpracy międzynarodowej i rozwojowi przemysłu. Tematem szczytu będzie innowacyjność i globalna współpraca chińskiej cywilizacji. Szczyt zbierze w jednym miejscu wiele wybitnych postaci przemysłu globalnego, którzy wygłoszą ważne informacje na temat regularności przemysłu. Wystawione zostaną również najnowsze osiągnięcia budujące siłę globalnych marek.

Jednym z punktów tegorocznego szczytu Global Economic Leaders Summit będzie promowanie idei tworzenia klastrów, parków przemysłowych i centrów badawczo-rozwojowych wschodzących branż przemysłu. Z tego powodu na GELS i ICIS, Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie,  został zaproszony przez władze Chin do uczestnictwa w obu wydarzeniach w charakterze VIP-a. Można z  pełnym przekonaniem spodziewać się jego aktywnego udziału w prowadzeniu działań skierowanych na rozwój naszego kraju. Oczekuje się, że przywódcy gospodarczy będą prowadzić wnikliwe dyskusje podczas szczytu w celu osiągnięcia głębokiej współpracy i korzyści jakie mogą zdobyć przy tej okazji.

W obu kongresach uczestniczyć będzie ponad 600 wpływowych polityków, światowych liderów biznesu z firm z listy „Fortune 500” – największych amerykańskich firm i listy Forbes’a 2000 firm największych na świecie, a także liderzy przemysłu, inwestorzy i bankierzy, ministrowie, posłowie, gubernatorzy, burmistrzowie, władze oraz światowej sławy ekonomiści i ludzie ze świata nauki z ponad 80 krajów, którzy poprowadzą dogłębne dyskusje, wymienią się spostrzeżeniami i pomysłami oraz będą nawiązywać między sobą współprace. Znalezienie się w jednym miejscu tak wielu wpływowych osobistości nie może pozostać bez rezultatów w postaci ważnych gospodarczych działań.

Bill Clinton, były Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, uczestnik minionego już szczytu GELS w swoim przemówieniu wyrażał bardzo cenne uwagi, przede wszystkim skupiał się na konieczności współpracy i zaznaczał jak jest ważna.

Wyzwaniem XXI wieku, jak mówił Bill Clinton, jest podążanie wzdłuż drogi konkretnej współzależności, stwarzanie większej stabilności, równouprawnienia i trwałości w narodach na całym świecie. Rządy powinny odgrywać znaczącą rolę w tych dążeniach. I chociaż istnieją ograniczenia w działaniach jakie mogą podejmować oraz w tym co sektor prywatny może zrealizować to zapełniać te luki powinno właśnie społeczeństwo. Dlatego wydarzenia takie jak Global Economic Leaders Summit są tak ważne. Miejsce to skłania inwestorów, biznesmenów, przedstawicieli nauki i urzędników państwowych, aby wspólnie korzystali z szerokiego wachlarza perspektyw i działając razem mnożyli siłę wpływu na zdolność rozwiązywania problemów i zaspokajania potrzeb.

Zbliżające się szczyty GELS i ICIS z całą pewnością poniosą za sobą wiele korzyści i cennych doświadczeń. Przyczynią się także istotnie do nawiązania wielu ważnych kontaktów i utworzenia pozytywnych relacji w kręgach biznesu i nauki z całego świata, które następnie posłużą przeniesieniu pomysłów w konkretne działania.

Organizatorami Global Economic Leaders Summit i International Culture Industry Summit są rządy chińskich prowincji Jilin i Gansu oraz Asia-Pacific CEO Association (APCEO).

Anna Figiel

Facebook
Newsletter

Newsletter

Wprowadź swój adres email do formularza poniżej i bądź na bieżąco.

Newsletter OKIP